29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gestaş Çanakkaleli gençlerin yurt dışı hayallerini gerçekleştiriyor

31 başarılı öğrenciyi Bosna Hersek gezisiyle ödüllendiren GESTAŞ, şimdi de Çanakkale’nin üniversite mezunu 15 gencini yabancı dil eğitimi için 2 ay tam burslu olarak Malezya’ya gönderiyor.

Çanakkale’de eğitime büyük destek veren GESTAŞ, “Çanakkale’nin gençleri GESTAŞ ile Dünyaya açılıyor” projesinin ikincisini gerçekleştiriyor. Projenin ilk adımını, Çanakkale ilinde eğitim gören 31 başarılı öğrenciyi Bosna Hersek’e götürerek atan GESTAŞ, ikinci projede çıtayı bir hayli yükseltti. Proje çerçevesinde Çanakkale’nin 15 genci 2 ay tam burslu olarak Malezya’da İngilizce eğitimi alacak.

ÖNCE ONLİNE SINAV SONRA MULAKAT

2 Haziran – 10 Haziran 2017 tarihleri arasında www.gdu.com.tr uzantılı internet sitesinden online başvuruda bulunacak adayların başvuruları değerlendirildikten sonra online olarak İngilizce yeterlilik sınavı yapılacak. İngilizci yeterlilik sınavını başarıyla geçen adaylar, daha sonra bire bir mülakata girecek. Başvuruların değerlendirilmesi, online İngilizce yeterlilik sınavı ve bire bir mülakatlar Mental İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketi tarafından yapılacak. Mülakat sonunda 15 aday, Gestaş’ın sponsorluğunda Malezya’da 2 ay boyunca tam burslu İngilizce eğitim alacak.

BAŞVURU İÇİN BAZI ŞARTLAR VAR

Gestaş’ın yabancı dil eğitimine başvuracak adaylarda bazı şartlar aranırken bunların başında Lisans mezunu olmak (Tercihen Yüksek Lisans ve Doktora yapıyor olmak) geliyor. Diğer başvuru şartları ise; en az son 7 yıldır Çanakkale’de ikamet ediyor olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, az veya orta seviyede İngilizce biliyor olmak.

ADIM ADIM YURT DIŞI DİL BURSUNA

1-      Programa başvurmak isteyen adaylar ilk olarak www.gdu.com.tr adresine girerek duyurular kısmından yönlendirilen portala girerek online olarak kaydını oluşturacak.

2-      Başvuru yaparak kaydını oluşturan adaylar, başvuru bitiş tarihinden sonraki iki gün içerisinde yapılan değerlendirmeler sonucunda uygun şartları sağladıkları takdirde e-posta ile bilgilendirilecek.

3-      Başvurusu kabul olan adaylara online olarak İngilizce Yeterlilik Sınavı yapılacak.

4-      İngilizce yeterlilik sınavını başarıyla geçen adaylar, takip eden 7 gün içerisinde bire bir mülakata çağrılacak.

5-      Mental İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketinin yapacağı bire bir mülakatlar sonrasında Malezya’ya gidecek 15 aday belirlenecek.

6-      Çanakkale’nin 15 genci, Temmuz ayı başlarında GESTAŞ tarafından 2 ay tam burslu olarak Malezya’da İngilizce eğitimi alacak.

EĞİTİMDE DÜNYA MARKASI

Malezya’da 2 ay boyunca tam burslu olarak Uluslararası Albukhary Üniversitesi’nde eğitim görecek 15 Çanakkaleli genç arasından başarılı olanlar, ayrıca Proje Yönetimi Eğitimi, İnsan Kaynakları Eğitimi ve Yönetici Asistanlığı Eğitimi de almaya hak kazanacaklar. İş dünyasına atılacak olan, ya da kariyerlerinin başında olan gençler, kişisel gelişimlerinin yanı sıra ülkelerarası kültürel etkileşim imkanı da bulacak. Malezya’nın en büyük eğitim kurumlarından biri olan Uluslararası Albukhary Üniversitesi’nin tesislerinde rahat konaklama, uluslararası akademisyenler eşliğinde yabancı dil eğitiminin yanı sıra; uzak doğunun mistik ülkesi Malezya’da gezi turları gençlerin vizyonunu genişletecek.

ÇANAKKALE’NİN GENÇLERİ VİZYON KAZANACAK

Projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, Çanakkale’ye değer katacak, Çanakkale’nin gelişimi için potansiyelini harcayacak, Çanakkale’ye yön verecek gençler ortaya çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Uslu, “Biz Çanakkale’nin gençlerine yatırım yapmanın, İngilizce öğrenmelerine ya da İngilizcelerini yurt dışı deneyimiyle geliştirmelerine vesile olmanın önemini biliyoruz. Gestaş olarak hedefimiz, Çanakkale’nin gençlerine yatırım yaparak, bu şehirde yaşamış, bu şehirde büyümüş, bu şehrin havasını solumuş gençlerin vizyonunu genişletip, ileride Çanakkale’ye hizmet etmelerini sağlamak. Ne kadar kaliteli bireyler, bu şehre hizmet ederse Çanakkale o kadar gelişir. Bu tarz Çanakkaleli olup, vizyonu açık, yabancı dili olan, Çanakkale’nin çeşitli kademelerinde hizmet edecek gençlerin hem eğitimine, hem de dünya görüşlerine katkıda bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

About Post Author