7 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

????????????????????????????????????

GESTAŞ İLE ÇTSO ARASINDA GESTCARD PROTOKOLÜ İMZALANDI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) üyelerinin  avantajlı Gestcard kullanımı için GESTAŞ  Deniz Ulaşım ile bir protokol imzalandı.

Yapılan protokole göre; tüm ÇTSO  üyeleri GESTAŞ  feribotlarını kullanımlarda Gestcard avantajlarından yararlanacak. Oda üyelerine yüzde 15 avantaj sağlayacak olan  Gestcard protokolü, Çanakkale Ticaret Sanayi Odası’nda  Yönetim Kurulu Başkanı  Selçuk Semizoğlu,  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve GESTAŞ Yönetim Kurulu üyesi Fahrettin Ersoy, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu ile GESTAŞ  İskele ve Operasyon Müdürü Naci Gündoğdu’nun katılımları ile imzalandı.

Uslu ve Semizoğlu, yapılan protokolün her iki kuruma da hayırlı olmasını diledi.

GESTAŞ, GEMİ KİRALARINI DOLARDAN TL’YE ÇEVİREREK 2 YILDA 20 MİLYON TL’LİK MALİYETTEN KURTULDU

Prorokol ile ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu GESTAŞ’ın  Çanakkale ekonomisi için önemli bir şirket olduğunun altını çizerek: “ GESTAŞ, Çanakkale Boğaz Hattı ve adalarda yaptığı deniz taşımacılığıyla adeta Çanakkale Boğazı’na köprü olmuş durumda. GESTAŞ’ın hizmet kalitesini getirdiği nokta ortada. Gemiler boğazda vızır vızır işliyor. Şirketin istihdama sağladığı katkı da tartışılmaz. GESTAŞ Yönetimi, teknolojik yeniliklerle de hizmet kalitesini artırıyor. Online bilet, artan Gestcard ayrıcalıkları, Plaka Tanıma Sistemi gibi kolaylıklar bunlardan sadece bir kaçı.  Yönetim ve Genel Müdür Volkan Bey  ekonomik anlamda da önemli işlere imza atıyorlar. GESTAŞ’ ın zamanında dolar üzerinden kiraladığı gemilerin durumuna hepimiz şahittik. Çok basiretli bir yaklaşımla sözleşmeler 2018’de Türk lirası üzerinden uygun bir rakama, sabit bir fiyata çekildi. GESTAŞ’In yaptığı sabit fiyat anlaşmasıyla 2 yılda şirket, 20 milyon TL’lik bir maliyetten kurtuldu. Bu ciddi bir rakam. Yine mevcut yönetimin aldığı bir takım tasarruf tedbirleri söz konusu. Tüm sektörleri yakından takip ediyoruz, denizcilik sektöründe maliyetler bir hayli artmış durumda. Son iki yılda ÖTV’siz akaryakıtta yüzde 100’e varan bir artış söz konusu. Denizcilikte de akaryakıt giderleri şirketlerin en önemli maliyet kalemlerinden biri, ulaşımda birçok sektörde olduğu gibi. GESTAŞ  gerçekleştirdiği yakıt tasarruf tedbirleri kapsamında 6 aylık zaman zarfında, geçen yıla oranla yüzde 13 tasarruf sağlamış durumda. Bu da 2.4 milyon TL’ye karşılık gelmekte. Bunu yıla yayarsak yaklaşık 5 milyon TL.  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Fahrettin Ersoy Bey,  aynı zamanda GESTAŞ  Yönetim Kurulu üyesi. Kendisi GESTAŞ  ile ilgili çalışmaları bizlere iletiyor, bizleri bilgilendiriyor. Bizler de gurur duyuyoruz. Kendisine ve GESTAŞ Yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.