30 Eylül 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş., deniz ulaşımında engelleri en aza indirmek ve engelli yolculara daha çok yardımcı olmak amacıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında personeline “Engelli Yolcularla İletişim” konulu bir eğitim verildi.

GESTAŞ, 3 Aralık Dünya Engeller Günü nedeniyle farkındalık oluşturmak ve hizmet kalitesini daha da yukarılara taşımak adına iskele, güvenlik ve gemi personeline yönelik “Engelli Yolcularla İletişim” temalı bir eğitim gerçekleştirdi.

Genel Müdürlük binasında gerçekleşen eğitimin eğitmenliğini Çanakkale Çalışma Sosyal Hizmetler Aile İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Psikolog Hacer Hepgül yaparken ilk eğitime gemi personeli grubu katıldı.

İlk eğitim grubuna engelli yolcularla iletişim esnasında nasıl bir tutum sergileneceği, diyalog kurarken nelere dikkat edileceği gibi konularda bilgiler verildi.

Gemi ve iskeleler içerisinde yolculuk esnasında veya gemiye biniş iniş sırasında engelli personellerin yaşadığı veya yaşaması muhtemel problemler, birtakım yaşanmış olaylar üzerinden örneklemelerin yapıldığı eğitimde engelli yolcuların beklentileri de göz önünde bulundurarak personellere nasıl davranmaları gerektiği uygulamalı olarak gösterildi.

GESTAŞ’tan yapılan açıklamada, toplamda 86 personelin, “Engelli Yolculara İletişim” eğitimi aldığı ve bu eğitimlerin, gişe, güvenlik ve gemi adamları olmak üzere toplamda 280 personele daha verileceği belirtildi.

“Engelli Yolcularla İletişim” eğitimi, Aralık ve Ocak aylarında da devam edecek.