23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GESTAŞ’TA BİR YIL

GESTAŞ, 2018 yılını geride bırakırken bir video yayınladı. Yaptığı hizmetleri yineleyen firma, 2019 yılında hedeflerinin artarak devam ettiğini belirtti.

 

Gelibolu 1 ve Ayvacık gemileri yenilendi: Gelibolu 1 ve Ayvacık gemilerinin, dış mekan yolcu oturma alanları ve tuvaletleri yenilenirken, araç güverte bölümünde yolcular için oturma alanları oluşturuldu.

Gemi ve iskelelerimize 12 Milyon TL’lik Yatırım: Yeni sezonda yolcularımıza daha konforlu ve daha kaliteli hizmet verebilmek adına gemilerimize 9 milyon TL, iskelelerimize 3 milyon TL olmak üzere toplamda 12 milyon TL’lik yatırım yaptık.

Lapseki İskelesi yenilendi: Lapseki iskelemizde betonarme güçlendirme ve yenileme çalışmaları yaptık, rampa sayısını 3’e çıkardık.

Kabatepe İskelesi yenilendi: Gökçeada seferlerinin düzenlediği Kabatepe İskelesi yeşillendirildi.

M/F Gelibolu Gemisini filomuza kattık: 110 araç, 576 yolcu kapasitesine ve son teknoloji donanımlara sahip olan M/F Gelibolu gemisiyle seferlere başladık.

Gökçeada ve Bozcaada’da bir günde rekor sefer: Yaz sezonunda yoğun dönemlerde bir günde Gökçeada’da 30, Bozcaada’da 40’ı aşan seferlerle rekor sayıda sefer gerçekleştirdik.

15 milyon yolcu, 4 milyon araç, 86 bin sefer: 2018 yılı içerisinde Çanakkale Boğazı, Gökçeada, Bozcaada, Güney Marmara hattı olmak üzere tüm hatlarımızda 86 bin seferde, 4 milyon araç, 15 milyon yolcu taşıdık.

Tüm bunları yaparken Çanakkale’yi, Çanakkale insanını da unutmadık. 

TURİZME KATKI

Ayvacık (Küçükkuyu)-Midilli seferleri başladı: Çanakkale’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan bu seferlerle 3 bini Çanakkale’ye gelen yabancı turist olmak üzere 12 bin kişiyi taşıdık.

2018 Troya Yılı’nın en büyük destekçisiydik: Ulusal ve uluslararası çapta etkinliklerle Çanakkale’nin sesini dünyaya duyurmasına vesile olduk.

TroyaYazar Homeros Edebiyat Festivali: Türkiye ve Güney Kore’den birbirinden ünlü yazarları, Çanakkalelilerle buluşturduk.

Europa Orient Rallye Troy 2018: Fransa’dan Kudüs’e kadar binlerce kilometre yol kat ederek dünyayı dolaşan Europa Orient Ralli, Doğu-Batı Dostluk Rallisi’nin Çanakkale ayağını gerçekleştirdik.

Troya Medya Buluşması: Türkiye’nin önde gelen 10 yazarını Çanakkale’de ağırladık.

Görme Engelliler Homeros Okumaları: Homeros’un kör oluşundan yola çıkarak dünyanın farklı ülkelerinden gelen görme engellileri Troya Örenyeri’nde bir araya getirdik.

EĞİTİME KATKI

Turgut Reis Ortaokulu’nda STEM Laboratuvarı: Turgut Reis Ortaokulu’na STEM laboratuvarı, bilgisayar ve kodlama sınıfı kurarak daha iyi ve daha donanımlı nesiller yetiştirilmesine katkı sağladık.

18 Mart İlkokulu Zeka Oyunları Sınıfı: Genel Müdürümüz Volkan Uslu’nun karne sevinçlerine ortak olduğu 18 Mart İlkokulu öğrencileri için hazırladığımız Zeka Oyunları Sınıfı’nı hizmete sunduk.

Proje Pazarı, ÇOMÜ Kariyer Günleri, Çanakkale Teknopark evsahipliğinde gerçekleşen 4. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı, Model United Nations Konferasları arasında yer alan TroyMUN’18 gibi etkinliklerin paydaşları arasında yer aldık. 

Her ne yaştan olursa olsun öğrencilerimizden desteğimizi esirgemedik, yeri geldi tecrübelerimizi de paylaştık: Genel Müdürümüz Volkan Uslu’nun mezun olduğu Çanakkale Fen Lisesi’nde ve TroyMUN’18 Konferansı’nda öğrencilere deneyimlerini aktardı. 

Öğrencilerimizi düşündüğümüz kadar velileri de düşündük. 

Öğrenci geçişlerine indirim: 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı öncesinde eğitime destek amaçlı öğrenci biletlerine yüzde 20 indirim uyguladık.

SPORA KATKI

Gelibolu Triatlonu: Yaklaşık 500 sporcunun katıldığı Gelibolu Triatlonu’nun paydaşları arasındaydık. Etkinliğin start noktası olarak filomuzdaki Gelibolu gemisi kullanıldı, ortaya eşi benzeri olmayan görüntüler çıktı.

Birgül Erken’den Guinness Dünya Rekoru: Çanakkaleli milli sporcu, “Su altında tek nefeste bisikletle en uzun mesafeyi kaydetme” rekorunu 59.6 metre ile kırarken biz destekçisiydik.

5 Bin Pedal Çanakkale’de Buluştu: Sponsorları arasında yer aldığımız Çanakkale Bisiklet Festival’inde 5 bin bisikletlinin Çanakkale’de buluşmasına öncülük ettik.

Cem Karabay Rekor Denemesi: Milli sporcumuz Cem Karabay, Gökçeada’da Yıldız Koyu Su Altı Milli Parkı’nda su altında 30 saat 20 dakika kalarak Guinness Dünya Rekoru’nu kırarken biz yanındaydık.

1915 Çanakkale Spor Kulübü: Engelliler liginde Çanakkalemizi en iyi temsil eden kulüplerden biri olan 1915 Çanakkale SK’nın engelleri kaldırma hikayesinde desteklerimizle biz de başroldeydik.

Çanakkale’nin her bir köşesinde birtakım etkinliklerle insanımıza dokunduk. 

Gökçeada Halkı ‘’Hedefim Sensin’’ filmi ile buluştu: Çekimleri Gökçeada’da gerçekleştirilen, bir sahnesi de feribotumuzda çekilen ‘’Hedefim Sensin’’ filmini, tüm Türkiye ile aynı anda Gökçeada’ya da izlettik. İki günde yaklaşık 2.500 izleyici ile buluşturduk.

New Balance Türkiye Bozcaada Koşusu: Bozcaada’da gerçekleştirilen New Balance Türkiye NBozcaada koşusunda Gestaş Deniz Ulaşım olarak biz de yerimizi aldık.

Kadınlar Günü’nde kadın yolcularımıza sürpriz: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İskelelerimizde kadın yolcularımızı çiçeklerle karşıladık; onlara özel bir program gerçekleştirdik.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi özel günlerde en ön saflardaydık.

23 Nisan GESTAŞ Sinema Şenliği: 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Çanakkaleli çocuklarımızı 3. Yılda da sinemada ağırladık.

23 Nisan Deniz Temalı Resim Yarışması: Personellerimizin çocukları arasında deniz temalı resim yarışması düzenledik, çeşitli hediyeler dağıttık.

Anneler Günü: Anneler Günü’nde tüm hatlarımızda annelerimizin yolculuklarında hoş vakit geçirmeleri için müzik ziyafeti verdik.

Gestaş ile Boğaz Sefası Programı: Ton Tv’de yayınlanan, feribotlarımızda çekilen Gestaş İle Boğaz Sefası programında Çanakkale’nin başarılı kişilerini konuk ettik.

Denizci İnsan Kaynakları Profesyonelleri’ni Çanakkale’de ağırladık: Denizcilik sektörünün önde gelen firmalarının İnsan Kaynakları yöneticileri tarafından yapılan Denizci İnsan Kaynakları Profesyonelleri Çalıştayı’nın 2.’sinin ev sahibiydik.

Gökçeadalı yolcularımızla bir araya geldik: Birim müdürlerimiz, Gökçeada Kaymakamı Sayın Ender Faruk Uzunoğlu ev sahipliğinde Gökçeada halkı ile bir araya gelerek Gökçeada odaklı çalışmalarını Ada halkıyla paylaştı.

Kitap Okuma Etkinliği: Topluma Destek Derneği (TDD) Çanakkale Şubesi işbirliğiyle Çanakkale-Kilitbahir hattındaki feribotumuzda kitap okuma farkındalık etkinliği gerçekleştirdik.

Güzel anlara da şahit tutulduk…

Evlilik Teklifi: Çanakkale-Eceabat hattında çalışan feribotumuzda sürpriz evlilik teklifine ev sahipliği yaptık.

Personelimize yatırımı da esirgemedik…

Ödüllendirme: Kurum içerisinde çeşitli faaliyetlerde başarılı ve özverili çalışmalar gösteren personellerimizi ödüllendirdik.

Eğitim: Yangın tatbikatı, güvenlik tatbikatı gibi tatbikatlarla personellerimize mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak, “Engelli yolcularla iletişim” gibi kişisel gelişimlerini de artıracak eğitimler gerçekleştirdik.

24 Kasım Öğretmenler Günü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama videosu: Hazırladığımız kurumsal kutlama videolarında personellerimize yer verdik.

Tüm bunları yaparken “Bizim için önce sağlık” dedik.

Adalardan hastalar için özel sefer: Gökçeada ve Bozcaadalı hasta vatandaşlarımızı, tek bir hasta dahi olsa tarife dışı özel seferlerle anakaraya taşıdık.  Hasta ve yaşlı yolcularımız için tüm personellerimizle seferber olduk.

Yeni yılda da önce sağlık, mutluluk, huzur ve bol kazanç dileklerimizle…