15 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu mazbatasını alarak göreve başladı

31 Mart Yerel seçimleri sonucunda resmi sonuçlara göre Geyikli Belde Belediye Başkanlığına seçilen Mevlüt Oruçoğlu mazbatasını alarak gerçekleşen devir teslim töreniyle göreve başladı.

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli Beldesinde, 31 Mart Mahalli İdari Seçimlerinde el değiştiren Geyikli Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı.

Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu sabah saatlerinde beraberinde AK Parti Ezine Belediye Başkanı seçilen Güray Yüksel, AK Parti İlçe Başkanı Vekili Mehmet Ünsal, AK Parti Geyikli Belde Başkanı Mustafa Kirveli, AK Parti’den Ezine İl Genel Meclis Üyesi seçilen Murat Yahya Sezgin, AK Partili Belediye Meclis Üyeleri ve resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Geyikli Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Belediye Meclis Üyeleri ve partililer ile birlikte sabah saatlerinde Ezine Adliyesine gelerek mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Çimen Atacan Tuna’nın elinden aldı.

AK Parti’den Geyikli Belediye Başkanı seçilen Mevlüt Oruçoğlu ve beraberindekiler daha sonra Geyikli Beldesine gelerek kurban kesti. Buradaki devir teslim töreninde eski Belediye Başkanı Ercan Yılmaz göreve yeni seçilen Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu’na hayırlı olsun temennisiyle görevinde başarılar diledi.

Daha sonra Belediye binasına giren Oruçoğlu burada tebrikleri kabul etti.

Oruçoğlu burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bugün bismillah diyerek hayırlısıyla mazbatımızı alarak göreve başladık. Geyikli için hizmet dedik, Geyikli için vefa borcu dedik. Sağ olsun halkımız bizi, bu göreve layık gördü. İnşallah bundan sonra hemen hiç durmadan ivedi bir şekilde projelerimizi yerine getirmek için çalışmaya başlayacağız. Ankara’nın kapısını aşındıracağız dedik. Ankara’nın kapısını aşındıracağız. Belediye Meclis Üyeleri ve ekibimizle birlikte inşallah Geyikli için bu saatten sonra elimizden gelenin en fazlasını yapmaya çalışacağız. Hayırlısı olsun diyorum. Bütün ekip arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnşallah hep beraber bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz “dedi.