18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geyikli Belediyesi ile Bahçelievler Belediyesi kardeşlik protokolü imzaladı.

Geyikli Belediyesi’nin 2017 yılında Avcılar Belediyesi’yle imzaladığı kardeş belediye protokolü Avcılar Belediyesi’nin verdiği araçları iade istemesi üzerine Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu iadesi istenilen araçları geri göndererek protokolü feshetti.

Protokolün bozulmasının ardından Geyikli Belediyesi’nin ihtiyacı olan araçlar Bahçelievler Belediyesi tarafından karşılandı.

İki belediye arasında kardeş belediye protokolü imzaladı. Protokol kapsamında Bahçelievler Belediyesi kardeş belediyesi Geyikli Belediyesine bir kamyon, bir otobüs, bir tane de binek araç tahsis etti.

Kardeşlik Protokolü imzalarının atılmasının ardından Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu tarafından Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’a üzerinde “Çanakkale Geçilmez” yazan tablo hediye edildi.

İmzaların atılmasının ardından açıklamada bulunan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Bahadır Geyikli Belediyesi ile kardeş belediye olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Büyük Belediyelerin nüfusu küçük olan belde belediyelerine yardımcı olması gerektiğini belirterek, “Bahçelievler İstanbul’un 6. büyük belediyesidir. Kendi imkanları düzeyinde bir belediyeyiz hamd olsun. Bizden daha zor durumda olan küçük ilçeler var. Zorluğun nedeni de nüfus sayılarının az olması, iller bankasından nüfusa göre ödenek geliyor. Geyikli de bildiğim kadarıyla nüfusu az bir ilçe fakat yazın nüfusu fazla bu durum diğer Anadolu ve Karadeniz’deki ilçelerinde de var. Mesela kendi nüfusu 10 bin yazın 50 bin oluyor fakat 10 binlik ödenek alıyor. Bundan dolayı daha önce başkanımızla görüştük. İhtiyaçlarının olduğunu söylemişlerdi daha önce bizden elimizde olan fazla araçları kendilerine takdim etmek istedik. Geyikli Belediyesine ve oradaki vatandaşlarımıza faydamız olsun istedik. Başkanımız hizmet götürsün istedik. 1 otomobil, 1 otobüs, 1 kamyon veriyoruz. Bu araçların orada faydalı olacağını düşünüyorum. Geyikli Belediyesine destek oluyoruz. Bahçelievler’den Geyikli halkına selamlarımızı iletiyoruz” dedi.

“Kötü Komşu İnsanı Mal Sahibi Yapar”

Bahçelievler Belediyesi ile ‘Kardeşlik Protokolü’ imzalanmasının ardından açıklamalarda bulunan Geyikli Belde Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ise, “Avcılar Belediyesi daha önce belediyemize bir kepçe bir kamyon vermişti. Fakat ben belediye başkanı seçildikten sonra araçları geri istediler. Sürekli yazılar yazdılar. Aslında bu araçlara orada ihtiyacımız vardı. Çünkü Geyikli yazlık bir belde yazın 30-35 bin kişi oluyoruz. Bu araçlar bize lazım onları almayın dememize rağmen bir kamyon bir kepçeyi bizden geri istediler. Biz de böyle kardeşlik olmaz dedik. Meclisten karar alıp kardeşlikten feshettik. Ellerini geri çektikleri için biz de kardeşliği noktaladık. Sağ olsun Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, bu haberleri duyunca harekete geçti. İsterse bir toplu iğne versin başkanımızın bu jesti yapması bizi, Çanakkale Geyikli’yi mutlu etti. Bir kamyon bir otobüs ve ulaşım aracı bize kardeş belediye olarak destekte bulundular. Biz Başkanımızın bu yaklaşımından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Tabi ki bizim hizmetlerimiz Geyikli’de artarak devam edecek. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çanakkale Belediyemiz, Türkiye Belediyeler Birliği’nden birkaç araç desteği ve sıfır kilometre kepçe de aldık. Aslında Avcılar Belediyesinin bize yapmış olduğu bu davranış bizi yeni sıfır araç sahibi etti. Zaten kötü komşu insanı mal sahibi yapar, biz de mal sahibi olduk” diye konuştu.