Pts. Şub 17th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GEYİKLİ İLKOKULU AKIL OYUNLARI FİNALİNDE DESTAN YAZDI

4 min read

Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Akıl ve Zeka Oyunları İl Finali Bayramiç’te gerçekleşti.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Çanakkale merkez ve ilçelerinden gelen 126 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen il finallerine İlçe Kaymakam Vekili Ali İkram Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İlçe Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Mutlu ve Ayşe Kurulay, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenci velileri katıldı.

Bayramiç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Etik yaptığı konuşmasında, amaçlarının yarışmaktan çok öğrencilerin güzel vakit geçirmesi olduğunu ve bu oyunlar sayesinde evde çocuklarla birlikte vakit geçirme fırsatı yaratmak olduğunu söyledi.

Geyikli İlkokulu katılmış olduğu yarışmada Q-Bitz ve Mangala oyunlarında yarıştı. Ezine ilçesini temsilen katıldıkları yarışmada tüm rakiplerine büyük üstünlük sağlayan Geyikli İlkokulu kapalı spor salonunda adeta fırtına gibi esti. Başarılı öğretmenleri sayesinde yarışmaya yaklaşık dört aydır hazırlanan Geyikli İlkokulu’nun öğrencileri emeklerinin karşılığını aldılar.

Q-Bitz kategorisinde  il birinciliğini ve ikinciliğini elde eden Geyikli İlkokulu öğrencileri rakiplerine de büyük bir fark attılar. İl birinciliğini Geyikli İlkokulu anasınıfı öğretmeni Ebru Aslan danışmanlığında hazırlanan Mehmet Berki Selvi elde etti. İl sıralaması ikinciliğini de Geyikli İlkokulu ingilizce öğretmeni İsmail Erdoğan danışmanlığında hazırlanan Yağmur Üvez elde etti.

Mangala kategorisinde il ikinciliğini Geyikli İlkokulu sınıf öğretmeni Cem Moran danışmanlığında hazırlanan Rana Kaya elde etti. Yarışmaya Geyikli İlkokulu sınıf öğretmeni Yunus Emre Akyol danışmanlığında hazırlanan Muhteber Kali  derece elde edememesine rağmen üst sıralarda yer bularak Geyikli İlkokulu’nun ne kadar iddialı olduğunu gösterdi. Geyikli İlkokulu bu başarıları ile il finalinde adeta destan yazmış oldu.

Geyikli İlkokulu başarılı anasınıfı öğretmeni Ebru Aslan yarışmayla ilgili şöyle dedi: “Akıl ve zeka oyunları turnuvasına hazırlanmaya başladığımız ilk günden beri il finalinde derece yapacağımıza inanarak çalıştık. Okulumuz öğrencilerinin bu oyunlara ilgi duyması, velilerimizin ve okul idaremizin bize olan güveni çalışmalarımızı kolaylaştırdı. İl finalinde göstermiş olduğumuz başarı bizim için beklenen bir sonuç oldu. Geyikli İlkokulu’na bu sevinci yaşatan kıymetli öğrencilerimizle gurur duyuyoruz.”

Geyikli İlkokulu başarılı ingilizce öğretmeni İsmail Erdoğan şunları ifade etti: ” Okulumuzun başarıları artık geleneksel bir hâl almaya başladı. Geçen yıl Çan’da düzenlenen Troya robot ve proje yarışmasından ödüller kazandık. Şimdi de akıl dolu, zeka küpü olduğumuzu  kanıtladık. Burada tüm ilçelerden gelen özel okullar da dahil olarak pek çok öğrencinin arasından sıyrılarak derece elde ettik. Bu bir belde okulu için olanaksız olarak tarif edilebilecek bir başarı hikayesidir. Benim bir iddiam vardır Geyikli İlkokulu Çanakkale’nin en iyi ilkokuludur diye. Bunu ispat etmek için daha nice başarılar elde edeceğiz inşallah.”

Geyikli İlkokulu başarılı sınıf öğretmeni Cem Moran düşüncelerini şöyle belirtti: “Öğrencimizin her yönden başarılı olması için çalışıyoruz. Öğrencilerimize çalışarak başarılı olabileceklerini gösterdik. Bu turnuvalarla öğrencilerimizin özgüven kazanmalarını sağladık. Bu başarıyı güzel okulumuza ve öğrencilerimize armağan ediyoruz.”

Ödüller sahiplerini buldu 

İzleyicilerin büyük ilgi gösterdiği Mehmet Akif Ersoy Akıl ve Zeka Oyunları İl Finalinde gün boyu devam eden maçlar sonrasında 6. turun sonunda derece giren öğrenciler belirlendi.

1-2. Sınıflar Q-Bitz, 3-4. Sınıflar Mangala, 5-6. Sınıflar Abalone ve 7-8. Sınıflar Reversi oyunları olmak üzere 4 farklı kategoride dereceye giren toplam 12 öğrenci ve danışman öğretmenleri ödüllendirildi. Birinciler 1000 TL, ikinciler 750TL, üçüncüler 500 TL ve dereceye giren her öğrencinin danışman öğretmeni gram altın ile ödüllendirildi.

Müdür Etik; “Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında bize destek olan ve katılarak onurlandıran herkese teşekkür ederiz” dedi

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.