Paz. Oca 19th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geyikli İlkokulu’nda Avrupa Kodlama Haftası Kutlandı

2 min read

2013’ten beri Avrupa’nın bir çok yerinde Codeweek.eu sitesi çatısında toplanan Avrupalı okulların, kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek amaçlı aktivite ve etkinlikler yaptığı Europe Code Week Kodlama Haftası, Geyikli İlkokulu’nda Cem Moran ve İsmail Erdoğan rehberliğinde kutlandı.

Dünyanın hızla Endüstri 4.0 ve dijital dönüşüme yoğunlaştığı günümüzde yeni yetişen neslin 21.yüzyıl becerileri ile donanımlı, üretken, bilgi ve iletişim teknolojilerine hakim bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla 6-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılan Kod Haftası (Code Week EU)  tüm Avrupa’yla birlikte ilçemizde de Geyikli İlkokulu 3/B ve 3/C sınıflarında kutlandı.

Bu yıl inanılmaz rakamlara ulaşılan kod haftasında 74 ülkeden toplam 40.966 etkinlik düzenlenmiştir ve Türkiye 7.452 etkinlik ile dahil olmuştur. Toplam ulaşılan kişi sayısı ise önümüzdeki günlerde yapılan analizler sonucunda açıklanacaktır.

Konuyla ilgili Kodlama haftasına katılan 3-C sınıf öğretmeni Cem Moran “Öğrencilerin %65 i şu an var olmayan işleri yapacaklar. Geçen sene de katıldığımız kodlama haftasına bu sene de katıldık. Bilgi ve teknoloji çağına uyum sağlamaları için öğrencilerin kodlama eğitimi almaları şarttır. Öğrencilerimizi kodlama eğitimi vererek öğrencilerin gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Geyikli İlkokulu İngilizce öğretmeni İsmail Erdoğan’da şunları belirtti: “Günümüz eğitim ve bilim dünyası yapay zeka, endüstri 4.0 kavramları, otonom bir yaşam tarzıyla haşır neşir olup da bunları geliştirmek için canla başla çalışırken bizim elimizi kolumuzu bağlayıp oturmamız olamaz. Çocuklarımızı mevcut dünya eğitimiyle bütünleştirmemiz gerekir. Bu bağlamda da bu yıl Geyikli İlkokulu olarak Avrupa Kod Haftasına katıldık. Çıkan verilere baktığımızda Ezine ilçemizden katılan tek okul olmanın da gururunu yaşıyoruz. İnşallah gelecek yıl tüm ilçe okulları dahil olur. Biz Geyikli İlkokulu adını Avrupa kapsamında yapılan tüm etkinliklerde duyurmaya ve tanıtmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize kod yazmanın başlangıcında rehberlik ederek teknolojinin iyi yüzünü de göstermiş olduk.”

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.