15 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gider, Biga’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga’da köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Sülün lokantasında gerçekleşen toplantıda muhtarlar, en çok içme suyu ve köylerin yol ve genel sorunlarıyla ilgili sorunları dile getirdi.

Akşam yemeğinde köy ve mahalle muhtarıyla bir araya gelen Milletvekili Gider yaptığı konuşmada; ülkemiz bu günlerde kritik günlerden geçiyor. Mehmetçiğimiz sınır ötesi Afrin’de terör örgütleriyle mücadele ediyor. Bir ülke savaşa girse borsa çöker, döviz yükselir. Eskiden bir anayasa kitapçığının fırlatılmasıyla bir gecede enflasyon fırlıyordu. Biz operasyona giriyoruz, borsa yükseliyor.

2018 yılı Troia yılı ilan edildi. Çanakkale’yi de Biga’yı da etkileyecek. Tanıtımlar olacak. Biga’da oda seçimleri tamamlandı. Oda başkanlarını ziyaret ettik. Seçile tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Biga Üniversitesi yapılacak. Meslek Yüksek Okulu ve fakültemiz var” dedi.

Türkiye’de büyük şehir uygulamalarına geçildiğini, önümüzdeki seçimde büyük şehir olarak seçimlere girileceğini söyleyen Gider, “Köydeki vatandaşlarımızın da belediye seçimlerinde oy verdiği bir sistem olacak. Alt yapı hizmetlerinin de imar işlerinin de belediyeler tarafından yürütüldüğü sistem olacak. Ben bu sistemin her halükarda eskisinden daha iyi olacağını biliyorum. Çok büyük içme suyu problemimiz kalmadı. Parke taşı ciddi bir problemdi. 2018 yılında çok yüklü bir miktarda parke taşı uygulaması yapılacak” diye konuştu.

Toplantıya, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve İl Genel Meclis üyeleri katıldı

About Post Author