28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Batman’da teröristlerin açtığı ateş sonucu 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın şehit olmasının ardından teröre kin kustu.

Batman’ın Kozluk ilçesinde Kozluk Belediye Başkanı’nın aracına gerçekleştirilen hain terör saldırısında, ilçede müzik öğretmeni olarak görev yapan Aybüke Yalçın, içinde bulunduğu araca isabet eden kurşunlar dolayısıyla şehit düştü.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, yüreklere kor gibi düşen ve Türkiye’yi yasa boğan acı olaya sebep olan hain teröre ve destekçilerine sosyal medya hesabından öfke kustu.

Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın’ın hala anne ve babasının kuzusu olduğuna dikkat çeken Milletvekili Gider’in sosyal medya paylaşımı şu şekilde:“ Aybüke…. Aybüke öğretmen mi yoksa sadece Aybüke mi? Çünkü daha 22 yaşında. Çünkü hâlâ Anne babasının kuzusu. Arkadaşlarının canı. Sevinmiş öğretmen olduğuna. Heyecanla koşmuş göreve. Eğitim ordusunun bir neferi olmak için coğrafya ayırmamış. Kürt, Türk, Alevi, Sünni diye derdi de yok. O eğitim verecek. Bildiklerini paylaşacak. İşte tam da bunun için var ya terör. Tam da Aybüke’leri canından edip düşmanlık yaymak için. Kimse bana teröristle empatiden bahsetmesin ve terörle arasına mesafe koyamayan kimse de insan olma iddiasıyla dolaşmasın.”