29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gider: “Türkiye’nin Kıbleye Dönmesinden Rahatsız Olan Kim Varsa, Karşı Safta Yerini Almıştır”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider son dönemde yaşananlarla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Birlik ve beraberlik vurgusunda bulunan Gider; “Yaşadıklarımız ve bize yaşatılmak istenenler bir kez daha göstermiştir ki çok fazla seçenek yoktur, seçenekler ikiye inmiştir, burası ve karşısı. Türkiye’nin kıbleye dönmesinden rahatsız olan kim varsa, karşı safta yerini almıştır. Bizler memleket için, yarınlar için sağlam durmalı, dirayetli olmak zorundayız” açıklamasında bulundu. Gündemde olan yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Gider, demokrasiye darbe vuranların, rejimi değiştiriyorlar yalanlarına karşı, sistem değişikliğinin neden gerekli kapı kapı gezilerek millete anlatılması gerektiğini söyledi.

Ayhan Gider açıklamasında, son günlerin en tartışmalı ismi olan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı işaret ederek; “Çanakkale’mizin adını kendi kısır siyasetleri için her gün yeni bir skandalla lekeleyenlere, şehitlerimizin kemiklerini sızlatırcasına PKK ile aynı söylemlerde bulunanlara karşı en güzel cevabı Çanakkale verecektir, bundan zerre şüphemiz yoktur” dedi.

Bu dava bize dedelerimizin mirası çocuklarımızın geleceğidir

Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Ayhan Gider, “Türkiye Cumhuriyeti vicdanlı bir devlettir, biz meselelere bir İngiliz gibi, bir Alman gibi bakmayız, bakamayız. Tarihten gelen sorumluluklarımızın gereği olarak içeride ve dışarıda yedi düvele karşı mücadele vermekteyiz. Bu dava bize dedelerimizin mirası çocuklarımızın geleceğidir. Verdiğimiz bu mücadele sonucunda kazanırız, kaybederiz bir yerde çok da önemli değildir, önemli olan böylesi bir mücadeleyi böylesi bir kararlıkla sürdürebilmektir. Bu mücadeleyi sürdürürken, düşmanlık etmek isteyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bunlar gerekçe bulmakta zorlanmaz, yalan söylemekten, iftira atmaktan çekinmezler. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden bunu yapanlar, dün Menderes üzerinden, Erbakan üzerinden aynılarını yapıyorlardı. Bu düşmanlıkları yapanları millet artık daha iyi görüyor, tanıyor. Yaşadıklarımız ve bize yaşatılmak istenenler bir kez daha göstermiştir ki, çok fazla seçenek yoktur, seçenekler ikiye inmiştir, burası ve karşısı. Türkiye’nin kıbleye dönmesinden rahatsız olan kim varsa, karşı safta yerini almıştır. Bizler memleket için, yarınlar için sağlam durmalı, dirayetli olmak zorundayız. İsmet Özel ‘Herkesin bahanesi var, senin yok’ derken, bizlere seslenmiştir. Memlekete yaşatılmak istenenleri bir an bile unutmadan elimizden gelenin fazlasını yaparak sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerekmektedir. Demokrasiye darbe vuranların, rejimi değiştiriyorlar yalanlarına karşı 2023 hedeflerine ulaşarak, büyük Türkiye iddiasını sürdürmemiz için sistem değişikliğine mecbur kalınmıştır. Adının başkanlık, cumhurbaşkanlığı, ne olduğunun çok bir önemi yok, önemli olan bu revizyonun yapılmasıdır. Demokrasiye darbe vuranların, rejimi değiştiriyorlar yalanlarına karşı, bunun neden lazım olduğunu kapı kapı gezerek milletimize anlatmamız gerekiyor. Hem yeni anayasa, hem sistem değişikliği zaruri bir ihtiyaç. Bu ihtiyaçların giderilmesi ise demokrasiyi çok daha güçlendirecektir” diye konuştu.

“Şer cephelerine karşı güçlü mesaj vermek zorundayız”

Birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Milletvekili Ayhan Gider, “Kaybedecek tek bir dava arkadaşımız olmadığını bilerek, şer cephelerine karşı güçlü bir mesaj vermek zorundayız. Bu mücadeleleri verebilmek için teşkilatlarımıza, üyelerimize, her bir vatandaşımıza hiç olmadığı kadar ihtiyacımız vardır. Birlik, beraberlik içinde hedefleri olan teşkilatlar olarak, yarın seçim olacakmış gibi bugünden çalışmak zorundayız. Onlar bir çalışırken, bizler on çalışmak iddiamızı ortaya koymak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

 

About Post Author