18 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gökçeada’da yaşayan 10 yaşındaki Mehmet Akif Ataman, kaptanlık hayalini GESTAŞ’a ait Gökçeada-1 feribotunun dümenine geçerek gerçekleştirdi.

Gökçeada’da yaşayan 10 yaşındaki Mehmet Akif Ataman, Gestaş’a ait Gökçeada-1 feribotu kaptan köşküne çıkarak kaptanlık hayalini bir anlık da olsun gerçekleştirdi. Ancak Minik Mehmet Akif’in kaptan köşküne çıkma hikayesi, bir hayli ilginçti. 

 

 

 

 

 

Gökçeada’da, teyzesiyle birlikte yaşayan Mehmet Akif Ataman, bir tedavi süreci için Çanakkale’ye gitmek üzere Gökçeada feribotunda seyir halindeydi. Minik yolcumuz, Çanakkale’deki tedavi sürecinde MR çekilmek zorundaydı. Ancak kendisi MR cihazına girmekten oldukça çekiniyordu, teyzesi ise onu ikna etmekle zorlanıyordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“KAPTAN OLACAKSIN’ DEYİNCE İKNA OLDU”

Bu ikna süreci bir hayli zorlu olunca, teyzesi Mehmet Akif’i ikna edebilmek için gemi mürettebatından yardım istedi. MR cihazına girmekten korkan Mehmet Akif’i ikna etmek için her yolu deneyen gemi personeli, ikna çabaları sırasında kaptan köşkünü ve kaptanlığı merak ettiğini belirten Mehmet Akif’i, kendisini kaptan köşküne çıkarabileceklerini ve temsilen kaptanlık yaptıracağı sözünü vererek ikna etti. Mehmet Akif’de de MR çektireceğinin sözünü verdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“MİNİK SÜVARİ OLDU, GEMİYE HAREKET EMRİ VERDİ”

Bir gün sonra Gökçeada’ya dönüşte Mehmet Akif, Gökçeada 1 gemisine bindiğinde kendisine verilen söz tutuldu.. Kaptan köşküne çıkan minik Mehmet Akif, kaptan ağabeylerinden temsilen de olsa kaptanlık koltuğunu devraldı. Geminin limandan kalkışı esnasında, o anı daha iyi yaşayabilmesi adına gemi mürettebatıyla telsiz konuşmaları gerçekleştirdi; gemiye kalkış komutu verdi. Zaman zaman dürbünüyle etrafı izleyen minik süvari, Gökçeada’yı da uzun uzun gemi düdüğü çalarak selamladı.