Çar. Oca 15th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GÖKÇEBAYIR KÖYÜNDE HEM KURSU SERGİSİ AÇILDI

2 min read

Ezine’ye bağlı Gökçebayır Köyünde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan “El Sanatları Kursu” nun yılsonu sergisi açıldı.

Sergide Kurs Öğretmeni Ülkü Özcan eğitiminde El Sanatları alanında “Tasarım Uygulama Modelcisi Kursu” kapsamında kursiyerlerin kurs dönemi içerisinde yaptıkları el emeği göz nuru çalışmalar köydeki ilkokul binasında sergilendi.

Sergide kursiyerlerin sergilediği, dokusu bozulmadan boyanarak kullanılır hale getirilen eski ev aksesuarları, keçeden yapılan çantalar, kanaviçe seccadeler, sofra takımları, kağıt rolyef tablolar, ahşap boyama tekniği ile yapılmış ürünler, tel kırma tekniği ile yapılan tablolar, havlular açılışa gelenlerin büyük beğenisini kazandı.

13 kursiyerin katıldığı kursta başarılı olan 11 kursiyer başarılı olarak sertifika almaya hak kazandı.

Kursun açılış törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Eren ve Müdürlük Personeli, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şevket Çetin ve Müdür Yrd. Caner Lüleci, İlçe Özel İdare Müdürü Alaeddin Er, Gökçebayır Köyü Muhtarı Ahmet Ruhi Çakar, İlçe Özel İdare Müdürü Alaaddin Demir, AKÇANSA Yerel ve Kurumsal İlişkiler Yöneticisi Yusuf Kenan Topaloğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.