19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

GÜNEY MARMARA’NIN İLK UR-GE PROJESİ SAHA ZİYARETLERİ BAŞLADI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen UR-GE Projesinde, projesinin İhtiyaç Analizi çalışmaları kapsamında firma ziyaretlerine başlandı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE)” programı tarafından desteklenen ve bölgenin ilk UR-GE projesi olan “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” projesinin İhtiyaç Analizi çalışmaları kapsamında firma ziyaretlerine başlandı.

Çanakkale ziyaretlerinde ilk olarak Yakşi Su ve Deniz Ürünleri, İda Bahçe Organik Yaşam, Dardanel ve Tunç Müşavirlik Gıda firmaları ile Balıkesir’de yer alan firmalar ziyaret edildi.

Proje hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal “Gıda değer zincirinde Çanakkale ve Balıkesir’de faaliyet gösteren 35 firmayı kapsayan projemizin ilk aşaması olan İhtiyaç Analizi için saha çalışmaları için firma ziyaretlerine başladık. 21 Temmuz’a kadar sürecek saha çalışmalarından sonra firma ve bölge bazında raporlar hazırlanacak. Bu raporlar 3 yıl sürecek UR-GE projemizde firmalarımız tarafından talep edilen ihtiyaçlar doğrultusunda yol haritamızı oluşturacak. Projemize dahil olmak ve bilgi almak isteyen firmalarımız 21 Temmuz’a kadar odamıza başvurabilir” dedi.

 

 

About Post Author