17 Mayıs 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Güray Yüksel ; “Ezine’de Koranavirüs vakası bulunmuyor, Vatandaşlarımıza hizmet noktasında seferberlik ilan ediyoruz ”

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, yeni tip koranavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Ezine’de alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında vatandaşları yaptığı basın açıklaması ile bilgilendirdi.

Yüksel açıklamasında bu zorlu süreçte tüm kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, Ezine Belediyesi olarak 5 mahalle ve 300 sokakta Belediye ekipleri tarafından dezenfekte ve ilaçla yıkama çalışmalarının periyotlar halinde sürdürüldüğünü söyledi.

Ayrıca, sosyal alanlar, duraklar, esnaflara ait iş yerlerinde de belediye ekipleri tarafından dezenfekte çalışmalarının aralıksız yapıldığını belirterek, İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda tüm sosyal alanların, kafeteryaların, kıraathanelerin, parkların ve piknik alanlarının da vatandaşların sağlığı içi ileri bir tarihe kadar kapatıldığını söyledi.

Başkan Yüksel ilçe pazar yerinde vatandaşların sağlığı için pazar yerine girişinde termal kamera ve dezenfektan ünitesi ile vatandaşların pazar yerine girişlerinde kontrollerinin yapılarak vatandaşların sağlığı için gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, bu hafta Pazartesi günü düzenlenen ilçe pazarına maskesiz ve eldivensiz hiçbir vatandaşın alınmayacağını, giriş ve çıkışların ayrı noktalardan yapılacağını, girişlerin Denizbank’ın karşısındaki giriş kapısından kontrollü olarak yapılacağını ve çıkışın ise Halk Bankasının bulunduğu alandaki çıkış kapısından gerçekleşeceğini söyledi.

“10 bin adet maske ve eldiven bedava dağıtılacak”

Başkan Yüksel Ezine Belediyesi olarak vatandaşların maske ve eldivenden kaynaklı bir sorun yaşamamaları adına Pazartesi günü tüm vatandaşlara 10 bin adet maske ve eldiveninin ücretsiz olarak dağıtılacağını söyledi.

Yüksel açıklamasında şunları söyledi ;

“Vatandaşımıza hizmet noktasında seferberlik ilan ediyoruz”

“Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte bu zor süreçte imkanı bulunmayan ve ihtiyaç sahibi ve  65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı  ihtiyaçlarını karşılamak için personelimiz ile birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Maddi imkanı bulunmayan hemşehrilerimize Ezine Belediyesi olarak sahip çıkmanın bir yöneticilik görevi olduğunu düşünüyor, bu anlamda üstün bir seferberlik ilan ediyoruz. Bu anlamda 1.000 adet erzak kolisi, 300 adet ekmek, 1.500 adet peynir, üç ton kuru gıda, bin adet zeytin paketi bugüne kadar belediyemiz tarafından temin edilerek, Vefa Destek Grubu tarafından vatandaşlarımıza 1.142 vatandaşımıza dağıtılmıştır. Bu anlamda destek için Belediyemize güvenen tüm firma sahiplerine Ezine’li hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

“Ezine’de koranavirüs vakası bulunmuyor”

Ezine’de yeni tip koranavirüs (Kovid-19) ile ilgili kendilerine bir çok soru sorulduğuna dikkat çeken Başkan Yüksel, “ Şuan için Ezine’mizde korana virüs vakası bulunmamaktadır. Önceki gün Vefat Eden Saniye Gelen isimli Ezine’li heşehrimizin ön tanısında koranavirsi şüphesi hakimdi. Fakat bugün açıklanan test sonucunda test sonucunun negatif olduğunu değerli hemşehrilerimle paylaşmak isterim” dedi.

Sosyal izolasyonun sağlanmaması ve temasın engellenememesi durumunda koranavirüs’ün yayılma riskinin her geçen gün artmakta olduğuna dikkat çeken Başkan Yüksel, “Bu nedenden dolayı vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstermesini ve sosyal izolasyonun sağlanmasını rica ediyorum. Resmi kurumlarımızın dışında sosyal medyada dolaşan haber ve söylentilere itibar edilmemesini siz değerli hemşehrilerimden rica ediyorum.

Ayrıca Belediyemiz ekipleri tarafından kullanılan kıyafet, maske ve eldiven, koranavirüs riskini azaltmak için alınan bir önlemdir. Bu sebepten dolayı panik ortamı oluşturulmamasını rica ediyorum”