20 Haziran 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Güray Yüksel ;“Önce Vatan demenin, önce zafere, sonra da kıvanca dönüştüğü günü yaşıyoruz”

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Yüksel mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İlçemizin kurtuluşu için verilen mücadele, asırlardır istiklali uğruna her türlü zorluğu çeken ve bu uğurda en kıymetli varlığını feda ederek şehit ve gazi olmaktan çekinmeyen yüce Türk Milleti’nin hür ve bağımsız bir şekilde yaşama iradesinin en güzel örneklerinden birisi olmuştur.

 

“98 yıl önce toprağını canı pahasına savunmuş ve düşmana geçit vermeyerek bu toprakların Türk’ten başkasına yar olamayacağını göstermiştir.

Kurtuluş tarihimiz, şaha kalkan bir milletin bağımsızlığı uğrunda, vermiş olduğu takdire şayan bir mücadeleyle canları pahasına bu toprakları bize vatan yapan, bu toprakların gerçek sahipleriyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunda ve imarında emeği geçen  Hafız Ahmet Efendi, Hafız Tevfik Efendi, Şükrü Bey, Çepelzade Ali Rıza Efendi, Cemal Çepeloğlu, Tikveşli Ali Bey, Rüstem Efe gibi isimleri bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarımızı, ülkemizin bağımsızlığına kavuşması için kahramanca mücadele veren Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyor, ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılını bir kez daha kutluyor, tüm hemşerilerime saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.

Bu Büyük Kurtuluş Günü Hepimize Kutlu Olsun.”