24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Hakan Pınar’dan 10 Ağustos Zaferi Mesajı

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar’dan 10 Ağustos Zaferi Mesajı

09082016_6_0001

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, 10 Ağustos Anafartalar Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, 10 Ağustos Anafartalar Zaferi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Pınar mesajında şunları ifade etti.

 

“Çanakkale Boğazı’nı geçemeyeceklerini anlayınca Gelibolu Yarımadası’na karadan çıkarma yapan ve buradan da boğaza ulaşmak isteyen İtilaf Devletleri’nin tüm umutlarının yok edildiği 10 Ağustos Anafartalar Zaferinin, 101. yıldönümü kutluyor, Anafartalar Kahramanı, büyük komutan Mustafa Kemal’i ve Çanakkale Savaşları’nın tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

18 Mart 1915’te elde edilen Deniz Zaferi’nin ardından, kara savaşlarının kritik bir aşamasında, Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal idaresinde kazanılan Anafartalar Zaferi’nin, Türk milletinin kutsal vatanına sahip çıkma kararlılığını bir kez daha dünyaya ilan ettiği büyük gündür.. Conkbayırı, Arıburnu ve Anafartalar cephelerinde verilen örnek savaşlar ile bağımsızlığın her şartta korunacağı, işgal girişimlerine direnileceği, birlik ve dayanışma içinde tüm güçlüklerin aşılacağı dünyaya duyurulmuştur.

 

Aziz milletimiz, Çanakkale’de karada ve denizde elde ettiği zaferlerle, tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” mesajını vermiş ve kendi kaderini yeniden tayin etmiştir. 

 

Kutsal vatanımız bugün de, işbirlikçi hainler tarafından saldırıya uğramış, halkın iradesine ipotek konulmaya çalışılmıştır. Ancak, Necip Türk Milletinin asil direnişi ile karşılaşan hainler amaçlarına ulaşamamışlardır. Bu kalkışmada, 239 insanımız kahpelerce şehit edilmiştir. Sevindirici olan ise, siyasal, etnik, dini, kaygı olmadan Türk Milletinin bir araya gelip, birlik beraberlik mesajı vermesidir. Türk milleti yeni bir Çanakkale ruhunu hayata geçirmiştir.

 

Bu vesile ile tekrar Anafartalar Zaferimizin 101.yılın kutluyor, başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor aziz hatıraları önünde saygı ile eğilerek minnet ve şükranlarımı sunuyorum.”