15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

HALUK BABAOĞLU, “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ” MESAJI

 

HALUK BABAOĞLU, “18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ” MESAJI

 

18032016_2_0001

 

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Babaoğlu mesajında, “Türk milletinin, üstün vatan sevgisi ve kahramanlığının sembolleştiği 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıl dönümünü büyük bir kıvanç ve coşkuyla kutluyoruz” dedi.

 

Başkan Babaoğlu mesajının devamında şu ifadelere yer verdi.

 

“Çanakkale Deniz Zaferi”, bir milletin bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen, yüksek bir ruh ve ahlakla nasıl canı pahasına vatan topraklarını düşman işgalinden koruduğunu göstermesi bakımından insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir. Çanakkale  Zaferi, tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biridir.

 

Vatan topraklarının dört bir yanından gelerek, Çanakkale’de işgal kuvvetlerine geçit vermeyen kahramanlar, bizim bu gün millet olarak sahip olduğumuz birlik ve beraberliğin ne kadar sağlam temeller üzerine oturduğunu bütün dünyaya en gür sesle ilan etmiştir. Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını ve bağımsızlığını korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkının heyecan ve ibret verici destanıdır. Bu destanı yazan binlerce şehidimiz, “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirini parçalayıp atacağını tüm dünyaya göstermiştir.

 

Millet olarak yokluklar içindeyken bile “Çanakkale Geçilmez” dedirten sağlam bir inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi işte bu ruhtur, bu inançtır. Çanakkale Zaferi, sadece geçmişimizin bir aziz hatırası olarak değil, geçeğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak da, milletimizin hissiyatında son derece önemli bir yere sahiptir. Milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız.

 

Bu inançla, Çanakkale Deniz Zaferinin 101. Yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Gününde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet, rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.” 

About Post Author