4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

30 Ağustos Zafer Bayramının 95.Yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yolunda en zor koşullarda varlık yokluk savaşını başarıyla vermiş bir milletin milli şuuru ve inancının şahlandığı gündür 30 Ağustos.
Ulusal kurtuluş savaşımızın öncüsü ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, kurtuluş savaşı boyunca kazanılan her savaşın yolun sonu anlamına gelmediğini ve asıl savaşın şimdi başladığını hep belirttiler. Bununla ifade edilen kızgın küllerinden bir milletin ayağa kalkarak kuracağı milli devletle tarihine sahip çıkarak başta ekonomisi olmak üzere bilim, kültür ve sanat yanı sara yaşamın her alanında ayağa kalkması, güçlenmesi ve medeni dünya içinde muasır medeniyet seviyesine el birliğiyle ulaşılmasıydı.

Demokratikleşme ve insan hak ve özgürlükleri yolunda atılan adımlar, darbeci vesayet sisteminin demokrasi lehine değiştirilmesi, özgürlük alanlarının genişlemesinin beraberinde getirmiş, güçlü bir ekonomi ile Türkiye, yüzyılımızın en hızlı büyüyen ve gelişen ülkeleri olma sürecine girmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; Aziz Milletimizin ve değerli Hemşehrilerimin Zafer Bayramını içtenlikle kutluyorum.”

 

HALUK BABAOĞLU

EZİNE BELEDİYE BAŞKANI