24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

HALUK BABAOĞLU, BERAAT KANDİLİ MESAJI

EZİNE BELEDİYE BAŞKANI HALUK BABAOĞLU, BERAAT KANDİLİ MESAJI

 

 

 

 

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

 

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Haluk Babaoğlu, bu gecenin günahların kalplerde bıraktığı kirlilikten arınma, sıkılan ve bunalan ruhların Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşması adına Müslümanların önüne açılmış fırsat kapısı olduğunu dile getirdi.

 

Berat Kandili’nin, Müslümanların sınırsız af ve merhamet sahibi yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisi olduğuna işaret eden Babaoğlu, şunları kaydetti:

 

“Bu tür gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır. Bu geceler, kulluk şuur ve bilinciyle kendimizle hesaplaştığımız, yüce yaradanın rızası doğrultusunda hayatımıza yön vermeye karar verdiğimiz fırsat geceleridir. Berat gecesine mağfiret gecesi de denir. Mübarek gün ve geceler, insanların kendilerini ve yaptıklarını bir kez daha gözden geçirmek ve sorumluluklarını hatırlamak bakımından bir fırsattır.

 

Bu duygu v düşüncelerle Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam Aleminin Beraat Kandilini kutluyor, ülkemiz ve tüm insanlık için huzur, barış ve saadet getirmesini temenni ediyorum.”