27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Hatice İlke ; “Ezine’nin ilk ve tek kadın muhtarı olmak beni çok onur ve gururlandırıyor”

 Ezine’ye bağlı Geyikli beldesinde muhtarlık yapan Hatice İlke, ilçenin ilk ve tek kadın muhtarı olarak 19 Ekim Muhtarlar Günü törenlerine katılmaktan onur ve gurur duyduğunu söyledi.

Ezine’ye bağlı Geyikli Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı olarak görev yapan Hatice ilke bu yılki 19 Ekim Muhtarlar Günü törenleri sonrası AA Muhabirine yaptığı açıklamada, Ezine ve Geyikli Beldesinin ilk ve tek kadın muhtarı olarak görev yapmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu belirterek, eşinin de daha önceden aynı mahallede uzun yıllar muhtar olarak görev yaptığını ifade etti

Muhtar İlke açıklamasında, “İlçemizin ilk ve tek kadın muhtarı olarak görev yapıyor olmak beni çok gururlandırıyor. Kadın muhtar olmamı ilk önce rahmetli eşime borçluyum. Eşime bu konuda çok saygı duyuyorum. Beni bu görev layık gören değerli Geyikli halkına teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.  Eşimde rahmetli olmadan önce Geyikli’de aynı mahallede muhtarlık yapıyordu. Eşim vefat ettikten sonraki seçimlerde Geyikli halkımızın ve mahallemizin değerli halkının teveccühleri ve ısrarları neticesinde aday oldum. Rahmetli eşim gerek beldemizde gerekse ilçemizde sevilen bir kişiydi. Ondan sonra bu göreve seçilmem de bana büyük sorumluluk yükledi” dedi.

Muhtar olduktan sonra hiç bir zorlukla karşılaşmadığını belirten Hatice İlke, “Görev benim için en kutsal bir şey. Çünkü bu göreve halkımıza hizmet etmek adına seçildik. Buda benim için bir zorluk değil onu gurur ve şereftir.Ben ve aza arkadaşlarım göreve seçildiğimizden bu yana uyum içerisinde çalışıyor, vatandaşlarımıza nasıl daha iyi hizmet edebilirizin çalışmasını yapıyoruz.  Bu günde murada diğer muhtar arkadaşlarımla birlikte muhtarlar gününü kutluyor olmak beni çok mutlu ediyor. Be vesile ebediyete intikal eden tüm muhtarlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bu güne kadar muhtarlık görevini onurla ve başarı ile yürüten tüm muhtarlarımızın, şuanda görevi başında görevlerini ifa eden tüm muhtarlarımızın da 19 Ekim Muhtarlar Gününü Kutluyorum” dedi.