10 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Helikopter ile Doğuma Giden Doktor ve Ekibi Anne ve Bebeği Kurtardı

Biga Devlet hastanesinde Kadın Doğum uzmanının izinli olması nedeniyle, acil doğum yapacak olan anneye, Çanakkale’den helikopter ile gönderilen doktor ve ekibi doğumu başarılı şekilde gerçekleştirdi.

Biga Devlet hastanesinde doktor bulunmadığından dolayı acil doğum yapması gereken anne zor anlar yaşadı.  Doğum yapacak annenin kara yolu ve hava yolu ile gönderilmesinin riskli olması nedeniyle Çanakkale’den bir kadın doğum uzmanı doktorile bir ebe helikopter aracılığı ile Biga’ya gönderildi.

 

Dakikaların bile son derece önemli olduğu bu anlarda farklı bir yol izlenerek Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanesinde görevli Uz. Dr. Enzar Töre ve Ebe Buse Alim ambulans helikopterle Biga Devlet Hastanesinde bulunan hastaya ulaştırıldı.

 

Sorunsuz bir şekilde Biga’da gerçekleştirilen sezaryen operasyonunun ardından dünyaya gelen mimik bebek ve annesi doktor ve ebe eşliğinde gözlem amaçlı Çanakkale Devlet Hastanesi’ne hava ambulansıyla nakledildi .

 

Sağlık için tüm imkan ve olanakların sonuna kadar kullanıldığını belirten hastane Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali, “Anne ve bebeğimizin durumu gayet sağlıklıdır. Hayata gözlerimizi açtığımızdan itibaren yanımızda olan tüm sağlık personelimize minnet borçluyuz.  Sağlıktaki gelişmeler ve olanaklar sonuna kadar halkımızın hizmetine sunulmuştur. Tereddüt dahi etmeden vazifelerini yerine getiren hekim arkadaşım Op. Dr. Enzar Töre’yi ve ebe Buse Alim’i tebrik ediyor ellerine sağlık diyorum” dedi.

About Post Author