15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İÇDAŞ’ın Minik Basketbolcuları Geleceğin Yıldız Adayları

İÇDAŞ’ın Minik Basketbolcuları Geleceğin Yıldız Adayları

Jpeg

 

 

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Afyonkarahisar’da düzenlenen 14. Minikler Şenliği karşılaşmalarında İÇDAŞ Spor Basketbol Takımı başarılı sonuçlarla göz doldurdu.

 

Çanakkale il Şampiyonu olarak 14. Minikler Şenliği’ndeki müsabakalara katılan İÇDAŞ Spor Basketbol Takımı’nın minik yetenekleri tecrübelerini artırarak geleceğin yıldız sporcuları olma yolunda sağlam adımlar attılar.

 

‘Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı’ olması gerektiği felsefesiyle organize edilen ve basketbolcular için önemli bir hayat deneyimi sunmayı başaran Minikler Şenliği, 72 takımı, 1200 oyuncuyu, onlarca antrenör ve veliyi ağırladı.

 

29 Haziran – 3 Temmuz 2016 tarihleri arasında beş gün süren Minikler Şenliği boyunca, genç sporcular saha içinde olduğu kadar saha dışında da birçok aktiviteye katıldılar.

 

Düzenlenen törende turnuvada yer alan takımlara madalya ve sertifikalarını Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Yunus Tortop ve TBF Yurtiçi Faaliyetleri Yetkilisi Hakan Şahin ve Ertunç Çubukçu verdi.

 

Minikler Şenliği’nde amaçlanan oyuncuların eğlenmesi ve güzel zaman geçirmesi olarak belirtilirken, kazanmak ve kaybetmek ön planda yer almadı. Minik basketbolcular rekabete hazırlanırlarken ve Türkiye’nin farklı merkezlerinden gelen akranları ile kaynaştılar.

 

Kültürel etkinliklerle de desteklenen 14. Minikler Şenliği’nde oyuncu ve antrenörler yeni deneyimler kazandılar. Afyonkarahisar’ın tarihi ve doğal değerlerini de gören katılımcılar, sekiz salondaki karşılaşmalarda geleceğin Türkiye basketbol yıldızlarının çıkacağına dair büyük umut verdiler.

 

Türkiye Basketbol Federasyonu’na bağlı Afyonkarahisar Basketbol İl Temsilciliği organizasyonu başarılı ev sahipliği ile tamamlarken, İÇDAŞ’ın basketboldaki minik yetenekleri Çanakkale’ye tecrübelerini artırarak döndüler.

 

Jpeg

 

Şenlik süresince İÇDAŞ Spor Kulübü şu sonuçları elde etti:

 

1.GRUP MAÇLARI

 

İÇDAŞ S.K. (25) / MERSİN TOROSLAR BELEDİYE S.K. (17)

İÇDAŞ S.K. (19) / ANTALYA AKADEMİ S.K. (23)

İÇDAŞ S.K. (45) / TEKİRDAĞ MARMARA EREĞLİSİ S. K.(17)

 

2.GRUP MAÇLARI

 

İÇDAŞ S.K. (30) / HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE S.K. (25)

İÇDAŞ S.K. (32) / ORDU ÜNYE S. K. (8)

İÇDAŞ S.K. (45) / İZMİR URLA YILDIZLARI S.K.(23)

İÇDAŞ S. K. (22) / SAMSUN CANİK BELEDİYE S.K. (35)

 

 

 

Jpeg

 

 

Jpeg

 

 

 

About Post Author