10 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale iş dünyasının temsilcileri, uzaktan eğitimde fırsat eşitsizliğine son vermek üzere yapılabilecek destek çalışmalarını görüşmek üzere bir araya geldi.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde,Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Çanakkale Şube Başkanı Eren Türe, Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Semih Başaran, Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Çanakkale Şube Başkanı Şerif Mutluve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“HEDEFİMİZ; EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTSİZLİĞİNİN ORTADAN KALKMASINA DESTEK VERMEK”

Görüşme hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Biliyoruz ki, ülkemizin her köşesinde ülkemizin geleceğine katkı sağlayacak nice cevherler var. İmkan sunulduğunda, dünyanın en iyisi olacak çocuklarımız, gençlerimiz var. İşte o cevherlerin eğitim hayatlarına katkı verebilmek, uzaktan eğitim olanaklarından yararlanmalarına destek olabilmek için Çanakkale İş İnsanları temsilcileri olarak bir araya gelerek uzaktan eğitimiçin gerekli donanımı bulunmayan öğrencilere ne şekilde yardımcı olabileceğimizi görüştük.Yeni tip koronavirüssalgını nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından kurulan uzaktan eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı (EBA) daha da önem kazandı. Uzaktan eğitime bilgisayar ve internet olmadan erişmek mümkün değil. Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz Meclis toplantımızda da gündeme getirdiğim gibi her iş insanımızın gücü ölçüsünde bu eksikleri tamamlamak üzere destek vereceğine inanıyorum. Gelecek nesillerimizin eğitimde koronavirüs nedeniyle yaşayacağı olumsuzlukların sonuçlarını önümüzdeki 10-15 yıl içinde daha net hissedeceğiz. Çanakkale’de faaliyet gösteren iş insanları temsilcileri olarak bu faaliyete nasıl katkıda bulunabiliriz diye araya geldik.” diyerek katılım sağlayan iş insanları temsilcilerimize katılım ve katkıları için teşekkür ediyorum dedi.