2 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İŞ KULÜBÜ İLE ÖĞRENCİLER EL ELE, ‘‘İŞKUR KAMPÜSTE’’

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İş Kulübü ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde öğrenim gören farklı fakülte ve bölümdeki üniversite öğrencileri bir araya gelerek ÇOMÜ İş Kulübü Topluluğu’nu kurdu.

Çanakkale İŞKUR İş Kulübü Lideri Salih Ersoy; topluluk aracılığıyla öğrencilerin her yıl Üniversitede düzenlenen Kariyer Günü, İş Arama becerileri sunumları, İş Kulübü başvuruları gibi birçok etkinliğin organizasyonunu gerçekleştirme fırsatı bularak deneyim kazanacaklarını belirtti.

Üniversite öğrencileri 30 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında ÇOMÜ ÖSEM önünde açtıkları stantla üye kaydıyla birlikte ilgilenen öğrencilere Çanakkale İŞKUR İŞ Kulübü’nün eğitimlerine başvuru alacaklar. Öğrenciler CV hazırlama, mülakat teknikleri, beden dili gibi başlıklarda verilecek eğitimleri planlayan topluluk, tüm üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamayı amaçlıyor.

Ersoy, İş Kulübü eğitimlerinin yıl boyunca devam edeceğini, ücretsiz ve sertifikalı bir eğitim olan İş Kulübü’ne katılmak için ÇOMÜ İş Kulübü Topluluğu veya Çanakkale İŞKUR’la irtibata geçilebileceği bilgisini verdi.