İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 KAPSAMINDA ÜYE ZİYARETLERİ BAŞLADI

İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda ekstra hassasiyet gösteren Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üye ziyaretlerine başladı.

 

Seferberlik kapsamında, istihdam maliyetlerinin azaltılması ve rekabet gücünün arttırılması noktasında sağlanan destek ve teşvikler bu ziyaretlerde Çanakkale iş dünyasına anlatılıyor.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hilmi Ercan’ dan oluşan heyet Çan’da Etili Seramik,  Pera Seramik, Kale Seramik ve Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ettiler.

Etili Seramik kurucusu Sn.İsmail Tülek ve Sn.Selçuk Tülek, Pera Seramik Satınalma Müdürü Sn.İlhan Demiral, Kale Seramik Mali işler Müdürü Sn. Nedim Ceylan ile gerçekleştirilen ziyaretlerde, ekonomide, ticarette, üretim ve işsizlikle mücadelede yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla yeniden başlatılan istihdam seferberliğinin getirdiği destek ve teşvikler konusunda bilgiler verilirken işletme sahiplerinden sektörleri ile ilgili yaşamış oldukları sıkıntıları dinlenerek  önerileri de alındı.

İstihdam Heyeti Etili Seramik,  Pera Seramik ve Kale Seramik’i Çanakkale ilinde “En fazla İstihdam Sağlayan 100 Şirket Listesi” ve “İlin Önde Gelen Şirketler Listesinde” bulunmalarından dolayı kutladı.

Heyet daha sonra Çan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sn. Emin Görgün’ü ziyaret etti. “İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında esnaf odaları üyeleri ile yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan ve TOBB olarak sahip çıktığımız istihdam seferberliği programı ile geçen yıl 1,5 milyon kişinin istihdamını gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 2.5 milyon kişiye istihdam olanağı sağlayacak yeni program kapsamında Sayın Valimiz Orhan TAVLI başkanlığında; bir araya gelerek odalar, borsalar, özel sektör ile kamu kurum ve kuruluşların üzerine düşen görevler, Çanakkale’de yapılacak olan çalışmalar ve izlenecek yol haritası üzerinde görüştük.

 

 

 

 

 

 

Bu kapsamda odalarımıza, borsalarımıza kayıtlı üyelerimizi  İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda üye ziyaretlerimize başladık.  Türkiye zor zamanlardan geçiyor. Biz ülkemize ve iş dünyasına güveniyoruz. Böylesine zor zamanlardan geçerken hepimize büyük görevler, sorumluluklar düşüyor. Devletimizin istihdam adına sağladığı bir dizi teşvikler var. Bunların her biri büyük fırsatlar. SGK ve maaş avantajı sağlayan birçok destekleme var.

Çanakkale iş dünyasının, üyelerimizin ve camiamızın bu fırsatlardan yararlanmasını öneriyoruz. “Burası Çanakkale burada iş var” diye konuştu.