Cts. Şub 22nd, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019” TOPLANTISI ÇANAKKALE VALİLİĞİNDE YAPILDI

2 min read

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından başlatılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen “İstihdam Seferberliği 2019”  programı çalışmalarına Çanakkale’de hız kesmeden devam ediliyor. 

Türkiye genelinde 2.5 milyon kişiye istihdam olanağı sağlayacak program kapsamında Çanakkale’de yapılacak çalışmalar Vali Orhan TAVLI başkanlığında;  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz,  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan,  Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hilmi Ercan,  Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver’in bulunduğu toplantıda ele alındı. 

Toplantıda, Çanakkale’de faaliyet gösteren Meslek Kuruluşları ile İŞKUR VE SGK gibi istihdama destek veren Kurumların daha sıkı işbirliği içerisinde çalışmaları vurgulanırken, kısa ve orta vade de yapılacak istihdam çalışmaları için alternatif seçenekler değerlendirildi.

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında uygulanacak teşvikler içinde; yeni istihdama 3 ay ücret desteği,  yeni istihdamın SGK Primine, vergisine en az 12 ay destek sağlanacak. 

“ODAMIZ BÜNYESİNDE KOSGEB İRTİBAT OFİSİ AÇTIK, İŞKUR VE SGK DESTEK MASALARI OLUŞTURDUK”

İstihdam Seferberliği 2019 çalışmaları hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Üyelerimizin Devletimiz tarafından sağlanan tüm destek ve teşviklerden maksimum seviyede yararlanabilmek için Odamız bünyesinde KOSGEB İrtibat Ofisi kurduk. İŞKUR ve SGK işbirliğinde Odamız bünyesinde her Çarşamba günü “İstihdam Destek Masaları” oluşturduk. Bu sadeye üyelerimiz Odamıza işlemleri için geldiği zaman başka bir Kuruma gitmesine gerek kalmadan istihdam ile ilgili tüm mevzuat hakkında yetkililerden bilgi alabilecek.” diyerek, Çanakkale il genelinde istihdam çalışmaları hakkında bilinçlendirme faaliyetlerinin Kurumlarla işbirliği içerisinde artarak sürdürüleceğini ifade etti.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.