9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 96. yıldönümü Ezine’de Törenle Kutlandı.

İstiklal Marşının Kabulünün 96. Yıldönümü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Ezine’de törenle kutlandı.

Belediye Sinema Salonunda Celalettin Topçu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan tören Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Mehmet Akif Ersoy’u tanıtan video gösteriminin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Konuşmanın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Okuma Yarışması” nda birinci olan Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi öğrencisi Onur Timur ile Bayrak Temalı şiir yazma yarışmasında birinci olan Ezine İmam Hatip Lisesi öğrencisi Esmanur Ergan tarafından şiirleri seslendirildi.

Mehmet Akif Şiirleri Oratoryosunun ardından, öğrenciler tarafından İstiklal Marşının Yazılış Öyküsünün Dramatize Edildi ve İstiklal Marşının Dramatize Edilerek okundu.

Program ilçe genelinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Okuma Yarışması ile Bayrak Temalı Şiir Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Kaymakam Ali Fuat Atik, 3. J.Er Eğ. Komutanı J.Yrb. Turgay Şavir ve AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Bahri Uysal tarafından verilmesiyle sona erdi.