28 Temmuz 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Jandarma Erler 14 Günlük Sağlık Kontrolünün Ardından Birliklerine Kavuştular

Çanakkale 116. Jandarma Eğitim Komutanlığına vatani görevini yapmaya gelen 120 er, korona virüs tedbirleri kapsamında Eceabat’ta bulunan Gençlik Konuk Evindeki 14 günlük sağlık kontrolünün ardından birliklerine gönderildi.

Sağlık Bakanlığının Korona virüsle mücadele kapsamında Askeri Birliklere Katılacak Kişilere Yönelik Alınması Gerekli Tedbirler genelgesi gereği Vatani görevini yapmak için 116. J. Eğitim  Komutanlığına Katılan 120 acemi er Gençlik Ve Spor Bakanlığı Eceabat Gençlik Konuk Evinde 14 günlük gözlem ve kontrollerinin ardından Vatani görevlerini tamamlamak için 116. J. Eğitim Komutanlığına gönderildi.

Vali Orhan Tavlı, Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığı Eceabat Gençlik Konuk Evinde alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Vali Orhan Tavlı’ya Eceabat Kaymakamı Hasan Ongu tarafından, Gençlik Ve Spor Bakanlığı Eceabat Gençlik Konukevinde 14 gün süre ile gözlem ve kontrol altında bulunan 120 askerin Eceabat İlçe Sağlık müdürlüğü tarafından 14 gün boyunca günde iki kez ateş takibi ve sağlık kontrollerinin yapıldığı, Çanakkale Kızılay Şube başkanlığı tarafından iaşelerinin verildiği, 9 Nisan 2020 tarihi itibariyle 14 günlük gözlem ve kontrolün ardından Jandarma Erlerinin Vatani görevini tamamlamak için 116. J. Er Eğitim  Komutanlığına sağlıklı olarak gönderildiği bilgisi verildi.

Yapılan denetlemenin ardından bir değerlendirmede bulunan Vali Orhan Tavlı, “Valiliğimizce Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerinin uygulamalarını yerinde yakından takip ediyor ve ihtiyaç duyulan ve gerekli olan tedbirleri süratle hayata geçirmeyi sürdürüyoruz” dedi.

Vatani görevlerini yapmak üzere Çanakkale’ye gelen acemi erlerini koronavirüs salgınına karşı korumak için tüm tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulandığını ifade eden Vali Tavlı,  “bizlere emanet edilen gençlerimiz vatani görevini tamamlayıp sağlıklı bir şekilde ailelerine kavuşmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.