21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KADİR KODAL SONSUZLUĞA UĞURLANDI

Emekli Atsb. Kd.Bçvş. Kadir Kodal, uzun süredir tedavi gördüğü rahatsızlığa yenik düşerek yaşamını yitirdi. Merhum Kodal Güzelyalı köyünde ebediyete uğurlandı.

 

Ezine’de Askeri Birlikte görev yaptıktan sonra 1990 yılında emekliye ayrılarak 2000 yılına kadar ayakkabıcı olarak mesleğini devam ettiren, Ayla Kodal’ın eşi, ÇOMÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanı Erdem Kodal, Meltem Kodal ve Özlem Kodal Yalçın’ın babaları, Emekli Mu.Astsb.Kd.Bçvş. Kadir Kodal bir süredir tedavi gördüğü amansız hastalığa yenik düşerek yaşamını yitirdi.

 

Kodal’ın Türk Bayrağına sarılı cenazesi, ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinden alınarak helalllik alınması için evinin önüne getirildi.

 

Kodal’ın cenazesi Güzelyalı Köyü camiinde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze töreninden sonra gerçekleşen askeri törenle Güzelyalı Kabristanlığında toprağa verildi.

 

Kodal’ın cenaze törenine Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Yücel Acerve çok sayıda Çomü Personeli,, İl Jand.Kom.Yrd. Jand. Alb. Sadık Gülecen, askeri erkan, Merhum Kodal’ın ailes, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

Merhum Kadir Kodal’a yüce Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine baş sağlığı ce sabırlar diliyoruz.

 

Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun.

 

 

About Post Author