15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KAHRIMAN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

EZİNE ZİRAAT ODASI BAŞKANI ANIL KAHRIMAN, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 

23042016_1_0010

 

 

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Kahrıman yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 94. yılını kutluyoruz.

 

23 Nisan 1920 günü, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır.

 

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir.

 

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.

 

Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk’ü  ve silah arkadaşlarını rahmet ve saygı ile anıyorum.” dedi.

About Post Author