9 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KALE GRUBU’NDAN KÖY OKULUNA “OYUNCAK KÜTÜPHANESİ”

KALE GRUBU’NDAN KÖY OKULUNA “OYUNCAK KÜTÜPHANESİ”

 

26042016_3_0001

 

 

Kale Grubu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Çanakkale Çan Terzialan Köy Okulu’nda “oyuncak kütüphanesi” kurdu.

 

 

Türkiye’nin lider sanayi gruplarından Kale Grubu, ülkemizin önemli gençlik oluşumlarından biri olan İstanbul Gençlik Platformu ile birlikte köy okullarındaki çocuklar için çok önemli bir projeye imza attı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Çanakkale Çan Terzialan Köy Okulu’nda Oyuncak Kütüphanesi kurarak, bu anlamlı günde tüm köy okulu çocuklarına bu proje armağan edildi.

 

Kurulduğu günden bu yana sivil topluma önemli destekler veren Kale Grubu hayata geçirdiği projelerine bir de Oyuncak Kütüphanesi’ni ekliyor. Ülkemizin önemli gençlik oluşumlarından biri olan ve yürüttüğü başarılı projelerle binlerce gencin ve çocuğun hayatına dokunan İstanbul Gençlik Platformu’nun tasarladığı Oyuncak Kütüphaneleriyle köy okullarında sadece bir okul ortamı değil bir yaşam alanı kurmak hedefleniyor. Proje ile köy okullarındaki çocukların sadece akademik ihtiyaçları değil, sosyal ve kişisel gelişimleri de destekleniyor. Daha önce bu proje kapsamında ilk Oyuncak Kütüphanesi’ni, dünyanın en iyi 50 öğretmeni arasına seçilen ve bir köy okulunda kısıtlı imkânlarla mucizeler yaratan Dilek Livaneli’nin görev yaptığı Samsun Kumköy İlkokulu’nda açan İstanbul Gençlik Platformu, Kale Grubu çalışanlarından oluşan Kale Sosyal Sorumluluk Kulübü üyeleri ile birlikte Çanakkale Çan Terzialan Köy Okulu’nda ikinci Oyuncak Kütüphanesi’ni hayata geçirmiş oldu.

 

 

26042016_3_0002

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleşen kütüphanenin açılışına Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay ve Kale Grubu Şirketleri Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay katılım gösterdi. Düzenlenen törende konuşan Kale Grubu Başkanı Okyay proje ilgili düşüncelerini şu sözlerle paylaştı: “Biz Kale Grubu olarak kurulduğumuz günden bu yana başta babam İbrahim Bodur’un liderliğinde ülkemize katkı sunabilmek adına tüm imkanları değerlendirmeye çalışıyoruz. Bilhassa İstanbul Gençlik Platformu gibi ülkemiz gençlerinin bizlere sunduğu böylesine yaratıcı ve başarılı projeleri değerlendirip desteklemekten de büyük bir mutluluk duyuyoruz. Gençlerimizin arkasında veya önünde olmaktansa onların yanında bu projeleri gerçekleştirmek bizler için de çok kıymetli bir tecrübe oluyor. Bundan sonra da benzer çalışmalarda desteklerimiz ve gençlerle olan ilişkilerimiz Kale Grubu olarak artarak devam edecektir.”

 

 

26042016_3_0003

 

Projeyle ilgi bilgi veren İstanbul Gençlik Platformu Lideri Doğa Can Coşar ise ikinci Oyuncak Kütüphanesi’ni ülkemiz iş dünyasının önemli temsilcilerinden biri olan Kale Grubu’yla hayata geçirmekten ötürü büyük bir mutluluk yaşadıklarını ifade etti. Ülkemizin klasik hayırseverlik anlayışından uzak ve samimi bir şekilde, sponsorlukla değil hayal ortaklığıyla bu projeyi gerçekleştiklerini vurgulayan Coşar, genç gönüllülerle birlikte başta Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay olmak üzere bu proje için İstanbul’dan Çanakkale’ye gelen tüm Kale Grubu çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

 

300 gencin gönüllü olarak çalıştığı Oyuncak Kütüphanesi projesi için çok sayıda oyuncak toplandı ve 23 Nisan tarihinde tüm köy okulu çocuklarına armağan edildi.  

 

 

26042016_3_0005

 

 

About Post Author