30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KARADAĞ ; “ROMANLAR BU ÜLKENİN VE ÇANAKKALE’NİN ASLİ UNSURLARIDIR”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ Çanakkale gündemini meşgul eden ve roman vatandaşları yakından ilgilendiren iddialar ile ilgili açıklama yaptı.

Karadağ açıklamasında bu ülkenin mayasında hoşgörünün olduğunu ve bu toprakların yüzyıllar boyunca farklı kimlikleri, kültürleri ve farklı inançları bir arada barış ve kardeşlik içerisinde yaşatma tecrübesine sahip olduğunun altını çizdi. Birlik ve kardeşlik içerisinde yaşamanın en güzel örneğinin Çanakkale ili olduğuna dikkat çeken Karadağ açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Çanakkale kamuoyunu günlerdir meşgul eden konu ile ilgili olarak AK Parti teşkilatlarında görev alan, almayan bırakın partimizi bir vatandaşımızın dahi iddia edilen bu kelimeyi kullanmasını asla kabul ve müsade etmeyiz, Derhal gerekeni yaparız. Kurucu Genel Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizde yaşayan Roman vatandaşlarımız ile ilgili olarak fikirleri gayet açık ve net ortadayken ve kendisi Roman vatandaşlarımızı bu ülkenin asli unsurları olarak gördüğünü defaatle ifade ederken parti kademelerimizde görev alan hiç kimsenin bu cümleyi ağzına alma hakkı ve haddi yoktur. Bahsi geçen konu ile ilgili İl Gençlik Kolları başkanımız konu ile ilgili basın açıklamasını gerçekleştirmiştir.

Son günlerde önce Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan sonra Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın Danışmanı Yavuzhan Ahıskalı ve son olarak İl Gençlik Kolları Başkanımız Mefail Ceyhan ile ilgili olarak  başlatılan ve belirli basın kuruluşlarında yer alan haberlerde bir algı operasyonu yapıldığını ve bu algı operasyonun kimseye faydası olmadığını görüyoruz. Yaratılmaya çalışılan bu algının referandum öncesi gibi manidar bir zaman diliminde meydana gelmesi de bizleri bu olayların altında başka hesaplar olduğu konusunda birleştirmektedir.

Fevzipaşa Mahallesi Muhtarımız Hacı Ramazan Işıldak aynı zamanda partilimizdir. Kendisi Partimizden geçmiş dönemlerde milletvekilliği aday adaylığı  gibi önemli bir göreve talip olmuş  bir dava arkadaşımızdır. Bizler her platformda şunu ifade ediyoruz AK Partili olmak AK Parti vizyonunu tam anlamıyla her anlamda yaşamak ve yaşamına uyarlamaktır, bu düsturla ile hareket etmektir. Fevzipaşa Mahallesi bizler için önemli ve değerlidir. Orada yaşayan insanlarla ile ilgili olarak asla bir siyasi popülizm peşinde olmadık, olmayacağız da. Kentin Belediye Başkanı yıllardır bu şehri yönetiyor ve hala Fevzipaşa Mahallesi ile ilgili olarak bir projesi yok bunu kendisi de kabul ediyor. Ama bakıyorsunuz orada siyasi bir kazanç elde edeceğini görünce hemen soluğu orada alıyor. Bizler zaten her zaman mahalle ile iç içeyiz.  Neredeyse her hafta Kadın kollarımız Merkez ilçe başkanlığımız orada ev ziyaretleri yapıyor vatandaşlarımız ile bir araya geliyor. Biz Fevzipaşa mahallemizi bir bütün olarak görüyoruz, Fevzipaşa ile ilgili olarak projeler üretmeye çalışıyoruz. Hatta her yerel seçimde belediye başkan adaylarımızın gündemine aldığı ilk konu Fevzipaşa mahallesinde sosyal dokuya zarar vermeden yapılacak projeler oluyor.

Kimi çevreler tarafından Milletvekillerimize ve teşkilat mensuplarımıza aslı astarı olmadan yapılan bu algı operasyonlarına karşı siyasi popülizm yapmadan yolumuza devam edeceğiz. Tekrar belirtmek istiyorum genelde ve yerelde gündemimiz de ki en önemli konu 16 Nisan Halkoylamasıdır. Bu referandumdan evet çıkması hususunda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi.

 

About Post Author