26 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KARADAŞLAR İNŞAAT 22 EYLÜL EZİNE’NİN KURTULUŞU MESAJI

Tarihi boyunca esareti kabul etmeyen ve etmeyecek olan Yüce Türk Milleti Atasına inanmış ve Büyük Komutanın düsturu olan ‘Söz konusu Vatan ise, gerisi teferruattır’ inancıyla kurtuluş mücadelesini başlatmıştır. Şehit olma pahasına esaret prangalarını parçalayarak, gelecek nesillerin hür ve bağımsız yaşamasını sağlayan ecdadımızın fedakârlıkları, hiçbir dünyevi nimetle kıyaslanmayacak kadar önemli ve değerlidir. Dün dökülen şehit kanlarının, çekilen çilelerin, uğranılan kayıpların hepsinin bugün bizim daha rahat ve huzurlu olmamız için yapılan eşsiz fedakârlıklar olduğu unutulmamalıdır.

Şehitlerimize olan vefa borcumuzu ödemek, gösterdikleri kahramanlıkları gelecek nesillere aktarmak ve beraberliği güçlendirmek için yaşanan olayları hafızalarda daima canlı tutulması gerekmektedir.Tarihimize baktığımızda buna benzer birçok zafer kazanmış olan Türk Milleti’nin evlatları olarak özgür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda 99 yıldır aynı coşku dolu ruhla hürriyetimizi kutlamaktan onur duyuyoruz.

Ezine’mizin düşman işgalinde kurtuluşunun 99. yıldönümünde Kurtuluş Savaşı’nın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kutsal vatan parçası uğruna savaşmış tüm kahramanlarımızı. cesur ve onurlu şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi,  İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunda ve imarında emeği geçen Hafız Ahmet Efendi, Hafız Tevfik Efendi, Şükrü Bey, Çepelzade Ali Rıza Efendi, Cemal Çepeloğlu, Tikveşli Ali Bey, Rüstem Efe gibi isimleri bilinen ve bilinmeyen tüm kahramanlarımızı bir kez daha saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, onların aziz hatıralarının ve eşsiz fedakârlıklarının her zaman Türk gençliğine örnek olmasını diliyor, Milli dayanışma ve bütünleşmeyi en güzel şekilde ortaya koyduğumuz, tek hedefte birleşerek Ulusal onurumuzu koruma sevincini yaşadığımız, Ezine’mizin düşman işgalinden kurtuluş gününü kutluyoruz.

KARADAŞLAR İNŞAAT

 

 

About Post Author