2 Ağustos 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kaya Üzen, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş İle Balık Hali’ndeki Mezat Programına Katıldı

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın katılım sağladığı Balık Hali’ndeki mezat programına; Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Çanakkale Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Başkanı Hasan Uysal, balıkçı esnafı, pazar esnafı ve sektör temsilcileri katıldı.

Vali İlhami AKTAŞ ve beraberindeki heyeti, Çanakkale Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Başkanı Hasan Uysal’dan mezat hakkında bilgi aldı.

Uysallar Balıkçılık Firma sahibi ve Borsa Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal mezatta açık arttırma usulüyle mezat satışını gerçekleştirdi.

Balıkların mezatta satışını izleyen Vali İlhami Aktaş, su ürünlerinin yetiştirilip değerlendirilmesinin Çanakkale için çok önemli olduğunu vurgulayarak “Çanakkale bu konuda önemli bir merkez, tüm balıkçılarımıza hayırlı bereketli kazançlar temenni ediyorum” dedi.

1 Eylül’de av sezonunun başlayacağını da hatırlatan Vali Aktaş, balıkçılardan denizleri korumalarını, denizlerdeki bereketin arttırılması için kurallara ve yasaklara uyulması gerektiğini belirtti.

Balık Hali’ndeki mezatta balıklar, balıkçı ve işletme sahipleri tarafından kısa sürede satın alındı.

Mezatın ardından Vali Aktaş, Başkan Kaya Üzen, Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal ve Su Ürünleri Koop.Başkanı Hasan Uysal balıkçı esnafını ziyaret ettiler.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.