21 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, 23 Nisan Ulusl Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Üzen mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük bir bağımsızlık mücadelesi veren milletimizin, 23 Nisan 1920’de “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi ile kurduğu TBMM’nin 101. Yaşı kutlu olsun.

Çocuklarımızın ulusal bağımsızlığın teminatı olduğunu her fırsatta dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın hiçbir ülkesinde yapılmayanı yaparak, Millet Meclisinin açıldığı günü çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir.

23 Nisan gününün sadece vatan ve bayrak sevdasının sembolü değil, milletin istiklal ve hürriyet aşkının da silinmez mührü olarak tarihe geçmiştir. Çocuklarımız ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti‘nin teminatıdır, barışın ve umudun simgesi olarak kendilerine layık özel bir güne kavuşmuştur.

TBMM‘nin açılışının 101.Yılı nedeniyle, Milli Mücadele’nin şerefli kahramanlarını, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları ile bütün kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet, hürmet, şükranla yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”