27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Üzen mesajında şunları söyledi ;

“Üreten, gelişmiş ve kalkınmış ülkelerin olmazsa olmazı, eğitime verilen önem ve öğretmenlere gösterilen özendir. Milletimiz tarih boyunca varsıllığa, refaha, zenginliğe en çok öğretmene önem verdiğinde, eğitimi öne aldığında erişmiştir. Ülkelerin kalkınmasında, milletlerin refahında öğretmenlerin tartışmasız özel bir yeri vardır.

Öğretmenlerimizin hizmeti insana, emeği gençliğe, yatırımı geleceğedir. Bu anlamda yatırımların en anlamlısı öğretmenlerimizin yaptığı gibi insana yatırımdır. Onlar, bir insanı yetiştirmeyi dünyanın en büyük zenginliği olarak görmektedirler. Öğretmenlerimiz yüce ve zorlu bir mesleğin saygın birer temsilcileridir. Bu sebeple, bizleri de yetiştiren değerli öğretmenlerimize borcumuz büyüktür.

Bu duygularla değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, emekliye ayrılmış öğretmenlerimize ise sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür diliyorum. Görevi başındaki öğretmenlerimize iyi dileklerimi ve şükranlarımı sunuyorum.