19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, içinde bulunduğumuz sürecin birlik ve beraberlikle, yerelde ve ulusalda dayanışmayla atlatılacağını söyledi.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen yaptığı açıklamada şunları ifade etti ;

“Tüm dünya ile birlikte Türkiye de küresel bir sağlık krizinden geçiyor. Bu süreçte bizler iş dünyasının temsilcileri olarak ülkemizin bu problemi kısa zamanda ve en az zararla aşabilmesi için sürekli fikir alışverişinde bulunuyor ve çözümler üretiyoruz. Değerlendirmelerimiz, görüş ve önerilerimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  ve Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yoğun gayreti, özverisi ve çabası ile bakanlara sunuluyor ve takip ediliyor. İnanıyorum ki karşılıklı anlayış, birlik ve beraberlik, sorun çözme arzusu ve ülke olarak kriz çözme birikimimiz başarılı sonuçlar verecektir. ”

ESNAFIMIZA, YEREL MARKALARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Başkan Kaya Üzen değerlendirmelerini şu şekilde sürdürdü “Tüm bunlarla birlikte ülkemizdeki dayanışmayla birlikte yerelde de dayanışma olması kaçınılmazdır. Özellikle Çanakkale esnafının desteklenmesi zaruridir. Devlet politikalarından bağımsız olarak biz Çanakkaleliler de esnafımıza, üreticimize, yerel markalarımıza sahip çıkmalıyız. İmkanı olanlar borçlarını ertelemezse, alışveriş tercihleri daha bilinçli yapılırsa, yerelde dayanışma olursa bu işin altından kalkarız.

About Post Author