21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kaymakam Tuna Gazetecileri Unutmadı

Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Ezine’de görev yapan Ulusal ve Yerel Basın çalışanlarının gününü gerçekleşen kahvaltılı toplantıyla kutladı.

Opet Yanmazlar Tesislerinde gerçekleşen kahvaltı programında  Kaymakam Ali İkram Tuna, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü ve İdareciler Günü´nü bir arada kutlamanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Kahvaltıda ilçede görev yapan Anadolu Ajansı Muhabiri ve EZİNETÜRK GAZETESİ Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Birol Güngördü, İHA Ezine Muhabiri ve EZİNENİN SESİ İnternet Sitesi sahibi Erol Güngördü ve SONSÖZ GAZETESİ Muhabiri Bahri Korkmaz ile sohbet eden Kaymakam Tuna, “Gazetecilik gibi önemli bir görevi icra eden sizlerle bu önemli günde bir araya gelmek istedik. İlçemizde habere değer veren ve ilçemizin gözü kulağı olan sizler, bizim için her zaman değerlisiniz. Umarım ilçemiz için her zaman güzel haberler yaparsınız.” dedi.

Kaymakam Tuna konuşmasında, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebeti ile düzenlediğimiz bu davete katıldığınız için çok teşekkür ediyorum ve bu vesile ile ilçemizi ve bölgemizi en iyi şekilde temsil eden çalışan gazetecilerimizin bu önemli gününü kutluyorum. Yapmış olduğunuz görev toplumun aydınlanması, insanların sorunlarının ve sıkıntılarının iletilmesi noktasında önemli bir görev. Aynı zamanda basın; çağdaş devlet anlayışının, toplum anlayışının olmazsa olmaz unsurlarından biridir. İnsanların özgür bir şekilde haberlere ulaşması, olaylardan haberdar olması, sıkıntılarını rahat bir şekilde ifade etmesi, gerçekten demokrasinin de olmazsa olmaz unsurlarından birisidir. Sizler de demokrasi adına halkımızın sorunlarını devlet ve toplum tarafından bilinmesi adına önemli bir görevi yerine getiriyorsunuz.  Bugüne kadar yıkıcı değil, yapıcı ve olumlu haberlerle ilçenin adını en güzel şekilde duyurmaya çalıştığınızdan ötürü sizleri kutluyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

Kahvaltı programında Kaymakam Tuna basın mensuplarına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü anısına hediye takdiminde de bulundu.

Basın mensupları Birol Güngördü, Erol Güngördü ve Bahri Korkmaz’da Kaymakam Tuna’nın “İdareciler Günü” nü kutladı.

 

About Post Author