7 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kaymakam Dr. Hacı Arslan uzan beraberinde Belediye Başkanı Güray Yüksel ile birlikte hafta başında yüz yüze eğitimin başladığı Gazi Ortaokulunda eğitim gören öğrencileri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Okul Müdürleri Oral Dinçkan ve İsmail Çetinkaya ile okul yöneticileri tarafında  karşılanan ziyarette Kaymakam Uzan’a Belediye Başkanı Güray Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Şube Müdürü İsmail Tilgen, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal eşlik etti.

Sınıfları tek tek ziyaret eden Kaymakam Uzan öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti, okul müdürü İsmail Aydın’dan yürütülmekte olan eğitim öğretim faaliyetleri ve pandemi nedeniyle uygulanmakta olan tedbirler hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette bu yıl olula yeni başlayan ilkokul 1. sınıf öğrencilerine Kaymakam Uzan ve Belediye Başkanı Yüksel tarafından oyuncak hediye edildi.

Ziyaret sonrası gazetemize değerlendirmede bulunan Kaymakam Dr. Uzan, öğrencilerin sağlığı için gerekli çalışmaların titizlikle yapıldığını ve ilçedeki tüm okullarda Kovid-19 tedbirlerinin en üst seviyede alındığını söyledi.

Kaymakam Uzan açıklamasında, “Covid-19 her alanı etkilediği gibi eğitimi de etkiledi. Ama devletimizin aldığı tedbirler ile önce uzaktan şimdi ise hem uzaktan hem de yüz yüze eğitim ile bu süreci yürütüyoruz. İlçemizde yüz yüze eğitimin başladığı okullarımızda ziyaret ve incelemelerde bulunuyoruz. Pandemi sürecinde okullarımızda salgına karşı her türlü tedbirlerimizi aldık. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz, bu süreçte bir sorun ve sıkıntı yaşanmaması için hassasiyetle çalışıyor ve hareket ediyorlar. Bu süreçteki başarımızın maske, mesafe ve temizlik kuralına uymaktan geçtiğini hatırlatmak istiyor, öğrencilerimizden ve velilerimizden de yüz yüze eğitim görecekleri pandemi sürecinde maske takma, sosyal mesafe ve temizlik konularında daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederek, kıymetli öğretmenlerimize ve öğrencilerimize sağlık ve başarı diliyorum” dedi.