19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, 22 Eylül Ezine’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Kızolgüneş mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Ezine’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılını kutluyoruz. Bu günler bizim gençlerimize aktarmamız gereken önemli günlerden biridir. Atalarımız bizim için canlarını feda ederek korudukları bu vatan topraklarında özgürce nefes alabilmemizin vefa duygusunu genç nesillere aktarmamız gerekmektedir.

Türk askeri, Millet ile birlikte, büyük bir azim ve fedakârlıkla  kurtuluş mücadelesini başarmıştır. Yüz binlerce şehit ve gazi ile kazanılan Kurtuluş mücadelesi, o günden sonra Türk Milletinin direnci ve inancı ile hangi koşullarda neleri yapabileceğinin kanıtı olarak tarihe geçmiştir.

Bu düşüncelerle tüm halkımızın Kurtuluş Bayramını kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha  hürmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunarım.”

                                                                                       

 

About Post Author