17 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’nin öncelikli sektörleri arasında yer alan tarım ürünleri sektöründe bölgenin öne çıkan ürünleri arasında yer alan zeytinyağının hak ettiği katma değeri yaratması için sürdürülen “Kaz Dağı Zeytinyağı Coğrafi İşaret” çalışmaları Çanakkale Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

Çanakkale Ticaret Borsasında gerçekleştirilen toplantıya, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Borsa Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, S.S.Pıtıreli Tar. Kalk. Koop Başkanı Tuncay Güngör katıldı.

Kazdağı Zeytinyağı Coğrafi İşareti çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Selçuk Semizoğlu; “İlimizin öncelikli sektörü olan tarım ve tarıma dayalı sanayimizin gelişmesi için Ticaret Borsamızda, Bayramiç Ziraat Odası ve Bayramiç S.S.Pıtıreli Tar. Kalk. Koop yetkileriyle bir araya gelerek bölgemizde gerçekleştirilen coğrafi işaret çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Zeytinyağı bölgemizin coğrafi anlamda avantajlı olan ürünlerimizin bir tanesi, amacımız bölgemizde üretilen tüm ürünlerin coğrafi işarete sahip olmasıdır. Bunun içinde bölgemizde devam eden çalışmalara Oda olarak destek vererek ürünlerimizin coğrafi haritalarının oluşturulması önceliklerimiz arasında yer alıyor” dedi

.