21 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

YENİKÖY MUHTARI KEMAL TUTAR, BERAT KANDİLİ MESAJI

 

21052016_1_0019

 

Yeniköy Muhtarı Kemal Tutar, Berat Kandilş dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Yeniköy Muhtarı Kemal Tutar, Berat Kandilş dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tutar mesajında şunları kaydetti.

 

İnsanlar arasındaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını artırmaya vesile olan bu gibi gün ve geceleri, kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Toplumumuzda mukaddes gün ve gecelere büyük önem verilmektedir. Manevi huzurun, birlik ve beraberlik duygularının, sosyal dayanışma ve kaynaşma özelliklerinin doruğa çıktığı kandil geceleri, ailemize, toplumumuza, bütün insanlığa ve en önemlisi Yüce Yaradan’a karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır.

 

Bizi biz yapan hiçbir değerimizi, önemli günümüzü öteleyemez, yok sayamayız. Kardeşlik duygularımızın arttığı; sevgi ve saygının hâkim olduğu; huzurumuzun da pekiştiği kandil günleri toplumsal huzurumuzun sağlandığı en önemli günlerdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Berat Kandili’nizi kutlar bu mübarek gecede dualarınızın kabul ve makbul olmasını; bu özel günlerin hoş görüye, insanca yaşama, hakça bölüşüme sebep olmasını dileler sevgi ve saygılarımı sunarım.