17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kemallı Köyü Muhtarı Kenan Özer, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özer mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimiz Birinci Dünya Savaşı içinde bağımsızlığı uğruna, vatan topraklarına göz diken işgalci devletlerin üstün donanım ve askeri gücüne karşı zafere inanan ulusumuzun, dünya tarihine geçen kahramanlık destanıdır. 

Tarihimize altın harflerle yazılmış olan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lider önderliğinde Cumhuriyetimizin kurulmasının yolunu açmıştır. Türk Milleti, bu zaferle tüm dünyaya bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, hiçbir gücün karşında duramayacağı mesajını, ‘Çanakkale Geçilmez!’ diyerek açıkça vermiştir. 

Üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu vatanı, bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olarak, gönlümüzde yaşayan aziz şehitlerimize borçluyuz. Onların, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri, hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar yücedir.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum Şehitlerimizin ruhları şad olsun.