8 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Kemallı Köyü Muhtarı Kenan Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Özer mesajında şunları kaydetti ;

“Millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük coşku ve gururla kutluyoruz. 23 Nisan, Dünya’da çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesi olarak, onlara demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyete sahip çıkma görevini vermiştir.

Bundan tam 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ülkenin içinde bulunduğu o zor koşullarda, ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ inancıyla yürütülen Ulusal Kurtuluş Mücadelesi ve o mücadeleye yön veren Meclisimizin açılması, Anadolu’nun işgalden kurtulması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle, ulusal egemenlik yolunda o büyük hedefe ulaşılmıştır. “Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyerek, Anadolu bağımsızlık mücadelesine yön veren Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, o dönemde aldığı kararlarla, ulusumuzun makus talihini değiştirmiş, Cumhuriyet’e giden yolun temelini oluşturmuştur.

23 Nisan aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. O gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temeli atılırken, bizleri geleceğe taşıyacak olan çocuklarımız unutulmamış, onlara karşı olan güvenin bir ifadesi olarak bu bayram armağan edilmiştir.

Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı meydanlarda olmasa da, evimizde coşku ile kutlayacağız. Bu önemli günde çocuklarımıza Büyük Önder Atatürk’ü, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizi, Milli Egemenliğimizi, bağımsızlık ve özgürlüğün önemini bir kez daha anlatacağız. 

Genç neslimizin ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden hiç bir zaman ayrılmayacağı ve onun ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağına inancımla başta geleceğin umudu çocuklarımız olmak üzere bütün yurttaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı kutluyor, herkese sağlıklı, güzel günler diliyorum.