17 Nisan 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KEPEZSPOR : 0 EZİNESPOR : 0 Aşikar Çelik ; “Galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum”

Çanakkale Süper Amatör Lig A Grubu temsilcisi Ezinespor, Kepezespor’a konuk olduğu müsabaka 0-0- sonuçlandı.

Çanakkale Süper Amatör ligin iddialı ve güçlü ekiplerinden Ezinesppor deplasmanda karşılaştığı Kepezspor ile 0-0 berabere kaldı.

Maçın genelinde üstünlüğü elinde tutan Ezinespor ilk yarı ve ikinci yarıda gerçekleştirdiği hücum organizasyonlarına ve gol pozisyonlarına rağmen, aradığı gol ve golleri bulamayınca sahadan 0-0 berabere ayrıldı.

Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, müsabaka başlamadan önce Ezinespor soyunma odasını ziyaret ederek, Teknik Sorumlu Aşikar Çelik ve futbolculara sağlıklı, sakatlıksız bir sezon geçirmeleri temennisiyle başarılar diledi.

Ezinespor % 71 top kullanma oranıyla Kepezspor’un % 29 luk top kullanma oranına karşı müsabakanın genelinde üstünlüğü elinde tutarak, yaptığı 164 isabetli pas sayısı ile Kepezspor’un 59 isabetli pas oranına karşı sahada oyunu daha çok domine etti.

Müsabakanın ardından EZİNETÜRK GAZETESİ’ne açıklamada bulunan Ezinespor Teknik Sorumlusu Aşikar Çelik şunları ifade tti ;

“Kepezspor  maçında ilk yarı ne yazık ki istediklerimizi yapamadık. Savunmadan oyunu kurmakta güçlük çekerken 2. bölgeden 3. bölgeye geçişlerde sıkıntı yaşadık. Bunda Kepezspor’un 2. bölge savunmasını doğru yapması ve bizi öne oynatmaması da etkili oldu.

2. yarıya yaptığımız 1 değişiklikle başladık ve 2. devrenin başından sonuna kadar oyunu domine ettik. Ancak 3. bölgede pozisyon üretmekte sıkıntı yaşadık. Ürettiğimiz az sayıda pozisyonu da ne yazık ki değerlendiremedik.

 Karşımızda tamamen savunan bir Kepezspor vardı. 2. yarıdaki oyunumuzla galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

 

About Post Author