13 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KESİNTİSİZ SAĞLIK HİZMETLERİ İÇİN 112 ACİL’DEN GESTAŞ’A TEŞEKKÜR

112 Acil Sağlık Hizmetleri kapsamında Çanakklale’de 112 Acil Yardım ambulansları, 2018 yılı boyunca acil sağlık hizmetine ihtiyaç duyan 54.238  vatandaşın yanında olup, 2.392.832 km karayolu yaptı.

 

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada sağlık hizmetlerinin vatandaşlara 7/24 kesintisiz ulaşım sağlanmasında büyük destekleri olan GESTAŞ’a teşekkür edildi.

 

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğünde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

 

“7 gün 24 saat kesintisiz acil sağlık hizmet sunumu olan insan hayatının önem arz ettiği anlarda ilimizin coğrafi yapısı ve mevsime bağlı iklim koşulları nedeniyle zaman zaman sıkıntılar meydana gelmiştir.

Gökçeada ve Bozcaada yaşayan hemşerilerimizin herhangi bir sağlık problemi yaşaması ihtimaline karşı her gece sabaha kadar her iki ada da gemi bağlı tutan GESTAŞ, 2018 yılında Bozcaada-Geyikli hattında 2, Gökçeada- Kabatepe hattında 20 özel sefer yaparak adalı hasta vatandaşlara ana karaya ulaştırmıştır. Ayrıca Kilitbahir- Çanakkale hattında da 70 ambulans  geçişine öncelik tanımış ve sefer kalkış saatine bakılmadan sefer yapılarak hızlı ulaşım sağlanmıştır. Özellikle 13 Kasım gecesi iki ayrı hasta için ard arda iki ayrı özel seferle Gökçeadalı iki hastamızı önce Kabatepe’ye ardından da Boğaz hattında da özel seferle Çanakkale merkeze hastanın transferi güvenli bir şekilde gerçekleşmiştir.

Vatandaşlarımızın sağlık hizmetine erişmesinde üstün gayret ve emek gösteren 7/24 her ne şartta olursa olsun hastalarımızın sağlığına kavuşmasında her zaman bize destek olan GESTAŞ Genel Müdürü Sayın Volkan USLU başta olmak üzere, tüm GESTAŞ ailesine teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.”

 

 

 

 

About Post Author