20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UYGULAMALARI SEMİNERİ VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE YAPILDI

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğinde organ üyelerimize yönelik “Yeni Güncellemeler Işığında Kısa Çalışma Ödeneği Uygulamaları” konulu seminer programı video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz’un katılımlarıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında; Kısa Çalışma Ödeneğinde Genel Esaslar, Başvuru ve Ödeme Süreci, Kısa Çalışmaların Kabulü, Ödeme Süreci, Kısa Çalışma Ödeneği Kesilme ve Durdurulma Halleri anlatıldı.

Organ üyelerine yönelik düzenlenen Kısa Çalışma Ödeneği semineri hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Covid-19 salgını döneminde üyelerimizin karşılaştığı sorunları gidermek için Odamıza gelen talep ve önerileri ilgili kurumlara yazılı ve sözlü olarak iletiyoruz. Bununla birlikte Devletimiz tarafından iş insanlarımıza sağlanan imkânlarla ilgili mevzuat değişikliklerini anında mail ve sosyal medyamız aracılığıyla güncel olarak duyuruyoruz. İŞKUR tarafından yürütülen Kısa Çalışma Ödeneği faaliyeti hem işveren hem de çalışanları için büyük önem arz ediyor. 1 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre daha 30 Haziran 2020 tarihine kadar başvuru yapmamış firmalarımıza 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapma imkanı sağlanmıştır. Yapılan bu değişiklik sonrasında üyelerimize başvuru süreçleriyle ilgili detaylı bilgi vermek ve karşılaştıkları sorunları cevaplamak üzere İŞKUR İl Müdürlüğümüz işbirliğinde bilgilendirme semineri düzenledik. Üyelerimizden talep geldiği sürece bu tür bilgilendirme faaliyetlerimiz devam edecektir. İŞKUR İl Müdürümüz Mehmet Uğur Yavuz ve ekibine verdikleri destek için teşekkür ediyorum.” dedi.

.

About Post Author