17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

KONCA VE ÇIRKAN BAŞKANDAN ÇANAKKALE İL TRAFİK KOMİSYONUNUN ALDIĞI KARARA ORTAK TEPKİ

Çanakkale İl Trafik Komisyonu aldığı karar ile İlçe Minibüslerinin il merkezine girişlerine büyük çaplı kısıtlama getirilmesi ile yaşanan mağduriyete Başkan Konca ve Başkan Çırkan’dan yapılan ortak açıklama ile tepki geldi.

Çanakkale İl Trafik Komisyonu aldığı karar ile İlçe Minibüslerinin il merkezine girişlerine büyük çaplı kısıtlama getirilirken, alına  bu karar ilçelerden il merkezine, il merkezinden ilçe merkezine seyahat eden vatandaşların büyük tepkisine neden oluyor.

İl Trafik Komisyonunun aldığı karar ile ilçe minibüslerinin Troya Caddesine ve eski Otogar yönüne girişleri yasaklandı. Alına  karar ile ilçe minibüsleri sadece sabah 07:30 – 09:00 ile akşam 17:00 – 19:00 saatleri arasında Troya caddesine girmelerine izin verilirken, bu saatler arasında da iniş ve binişler için ise sadece Doğalgaz Durağı – Havaalanı Durağı ve Medical Park Hastanesi Durağı olarak sınırlandırma getirildi.

Alınan bu karara il merkezinden ikamet eden ve ilçelere seyahat edecek olan öğrenci, öğretmen, sağlık personeli, işçi ve kamu çalışanı olmak üzere yüzlerce vatandaş  ile ilçelerden il merkezine gelen binlerce vatandaşların büyük tepkisine neden oldu.

Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca ve S.S. 16 Nolu Ezine Birlik Minibüsleri Mot.Taş.Koop. Başkanı Mehmet Çırkan gazetemize yaptıkları ortak basın açıklaması ile yaşanan bu uygulamaya tepkilerini dile getirdi.

Konca ve Çırkan, İl merkezinde bulunan ve ilçelere her gün gidiş geliş yapmak durumunda olan yüzlerce çalışanın yoğun olarak kullandıkları Troya Caddesinin ilçe minibüslerinin girişlerine kapatılması tüm ilçelere giden ve ilçelerden çeşitli nedenlerle ilçe merkezine gelen tüm vatandaşların bu durum karşısında mağdur edildiğini ifade etti.

Başkan Konca açıklamasında, “Yapılan uygulama ile ilçelerden kalkan  araçlarımıza Troya Caddesi üzerinde durak kısıtlaması getirilmiş, izin verilmeyen duraklardan böylelikle yolcu indirme bindirme yapılamadığından ve yolcu alamadığımızdan dolayı  yolcularımız büyük mağduriyet yaşamaktadır. Bu yapılan uygulama ile yaşanan durum karşısında yolcular ile minibüsçü esnafımız karşı karşıya kalmakta, sorunlar giderek artmakta, bu sorun içinden çıkılamaz bir hal alacağı tarafımızca gözlemlenmektedir. Yetkililerden bu konuda çözüm beklemekteyiz” dedi.

Başkan Çırkan ise, “Vatandaşlarımız İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar sonucu özellikle sabah ve akşam yapılan saat uygulaması ile vatandaşlarımızın il merkezine girişlerine ve il merkezinden ilçelere gidişlerine büyük kısıtlama getirilmiştir. Vatandaşlarımızdan bizlere gelen şikayetlerin en başında il merkezine girişleri ve il merkezinden ilçelere gidiş için kullanılan eski duraklarının tekrar uygulamaya konulması en başta gelmektedir.

Tüm ilçe kooperatifleri olarak sayın Valimiz ve sayın Belediye Başkanımız ile bu mağduriyetin giderilmesi konusunda görüşmelerimizi yaptık, fakat kesin bir sonuç alamadık. Bu mağduriyetin giderilmesini  tüm yetkililerden rica ediyoruz ” dedi.