27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından,Çanakkale Çocuk Destek Merkezinde Devlet koruması altında bulunan 13-18 yaş aralığındaki 15 çocuğa 3 gün boyunca Mesleki Rehberlik ve İş Kulübü eğitimi düzenlendi.

Eğitimlerde Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli Meslek Danışmanı Pınar Alev Ülger ve İş Kulübü Lideri Ahmet Şarman,ÇODEM’de görevli Psikolojik Danışman Hilal Yalçın ve Psikolog Seçkin Kazak Bardakçı ile katılımcı öğrenciler bir araya geldi.

‘Meslek Seçiminin Önemi’ başlıklı sunumuyla Meslek Danışmanı Pınar Alev Ülger çocukların meslek seçimindeki önceliklerini belirlemesi, kendi ilgi ve özelliklerine göre doğru mesleği seçebilmesi adına meslek seçiminin önemine dikkat çekti. İş Kulübü eğitiminde ise İş Kulübü Lideri Ahmet Şarman orta öğretimde okuyan ve tercih aşamasında olan veya üniversiteyi kazanmış gençlerin kariyer planlamalarını nasıl yapmaları gerektiğine ve iş hayatlarına hazırlık sürecinde edinebilecekleri iş arama becerileri hakkında katılımcı öğrencileri bilgilendirdi. 

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye İş Kurumu arasında yapılan işbirliği ile Devlet koruması altındaki çocukların iş/meslek sahibi edindirilmesine ve kariyer planlamalarının kurumsal düzeyde yapılmasına yönelik başlatılan çalışmaların periyodik olarak devam edeceği, çocukların ilgi ve yeteneklerine uygun kursa yönlendirilmeleri ve hayat boyu İŞKUR danışmanlık hizmetlerinden yararlanmalarının hedeflendiği belirtildi.